Chcete výsledky? Změňte své návyky.

4.6. 2020 (Aktualizováno: 12.6. 2020)Mirka Niké Mokanu1002x0 Komentářů

Ať už se rozhodnete, že se chcete naučit nový jazyk, nebo chodit dříve spát, protože jste ráno a přes den unaveni. Popřípadě už dlouhou dobu toužíte po pevnější postavě, po pocitu lehkosti, chcete se cítit fit a možná dokonce sexy. Musíte proto něco udělat. První věcí je ROZHODNOUT SE, hned tou další ZMĚNIT SVÉ NÁVYKY.

Ke změně dochází tehdy, když změníte své návyky.

Změňte své návyky a změní se vám svět

Bylo by blánové očekávat nějaké zlepšení, když budete dělat stále to stejné. Chcete jiný výstup, zákonitě tam musí být jiný vstup. Logické, tisíckrát otřepané a beztak mi přijde, že velká část lidí se nad tím podiví. Nebo co to vlastně probíhá tou hlavou. Toužebně čekáte, že budete mít skvělou postavu, jako TA z vedlejšího oddělení? Chcete vědět krutou pravdu? Ono se to samo nestane 😉

Jenže ta Božena pro to nemusí nic udělat, fakt nic. Vůbec nic. Ono jí to jde všechno samo. Celý den se cpe sladkostmi a vůbec nepřibere! Tohle není spravedlivé!

Víte kolik už jsem vyposlechla výmluv? Sakra, vybodněte se na Boženu a pracujte s tím, co máte vy. Zcela určitě i Božena něco řeší. A znám jen velmi malou hrstku lidí a obzvláště žen, které nemusí dělat vůbec nic a budou hubené, pevné, vyzařující energii a sexappeal.

Jak se tedy dostat k vytouženým cílům?

1. Proč to chci?

Vezměte si papír tužku a přemýšlejte přes ruku. Můžete si vytvořit tzv. myšlenkovou mapu. Uprostřed budete vy s PROČ a od vás mohou směřovat bublinky, malůvky, které budou vyjadřovat vaše PROČ.

Vypište si všechny proč. Pozor jen na to, abyste nesklouzli k „protože manžel/Božena/časopis… říká, že jsem tlustá…, hloupá…, měla bych…“. Vaše proč musí vycházet ze srdce, z duše, musíte to cítit, musíte tam mít tu pohnutku, že to opravdu chcete. Např.: „Budu se cítit lépe“. „Můžu si koupit konfekční velikost“. „Chci o sebe pečovat“. „Chci se cítit lehce“. „Konečně zas v létě budu nosit šortky“.

Dejte si na myšlenkové mapě záležet. Nemějte ji jen v hlavě. Skutečně ji utvořte. Tvořivosti se meze nekladou. Vybarvujete, vylepujte obrázky, hrajte si, nechejte promluvit duši. Je důležité nakrmit mozek těmi pocity, kdy se zasníte a představíte si sebe, jako už by tak bylo.

2. Nebuďte negativní, přepište formu na pozitivní tvrzení

Při svých zápiscích nebuďte přehnaně kritičtí a negativní sami k sobě. Platí ve všech bodech. Vnímejte se. Co říkáte, co o sobě říkáte, jak o sobě smýšlíte, jakou energii tedy pouštíte do reality. Tento bod se váže i k tvoření myšlenkové mapy a vašich PROČ.

Není potřeba, abyste na sebe byli přísný. Místo toho, abyste si zaznamenali „Jsem tlustá/ý, jako prase“, napište „protože se těším na ten pocit lehkosti“, „protože budu mít radost“, „protože, budu zdravější a vitálnější“… Napište vše, co vás napadne a co vám pomůže zůstat ve hře.

Vše negativní přepište na pocit, který chcete zažít, až budete v cíli.

3. Vyberte TOP záměr

Máte jednotlivá PROČ a máte sepsaná pozitivní tvrzení. Vyberte jednu stěžejní větu a udělejte z ní záměr. Ten napište všude, kde vás napadne. Mějte ho na očích, myslete na něj, když půjdete nakupovat jídlo. Když nebudete chtít zvednout zadek z gauče. Když budete chtít jít plenit ledničku.

4. Plánování

Ujasněte si, kdy si uděláte na váš záměr čas. Kolikrát v týdnu, jak dlouho, v jakém čase. Vezměte si diář, kalendář a zaznamenejte si to tam, jako kdyby to byla schůzka s velmi důležitou osobou. Protože ona je. Je to schůzka s vámi samými. Tedy nějaké výmluvy?

Stanovených termínů se držte. Jinak se cíle nedoberete. Přesouváním na zítra, na pondělí a nový měsíc, nic nezískáte. Možná tak nějaké to kilčo navíc a prohlubující se problémy, ať už pohybové či zdravotní. Ideální by bylo pro váš mozek a pohodu, ukotvení v čase. Tak jako to mám s klienty při osobních trénincích. Každé úterý, čtvrtek od 18 hod., v neděli od 10 hod. například.

I když nemilujete plánování a já vím, o čem mluvím, protože jsem jedna z nich, mozek to má rád. Naše mysl má ráda jakési ohraničení a pravidelnost. Odpočine si. Brzy si zvykne, že tehdy a tehdy má to a to.

5. Zapište nový návyk na podkorovou úroveň

Znáte to tvrzení, že stačí 21 dní za sebou jdoucích, a pak už máte vyhráno. Vše se zapsalo a už nikdy nesklouznete ke starým zlozvykům. Já tvrdím, že toto nestačí. Pokud jste do té doby jedli špatně, nehýbali se a máte zafixované špatné pohybové i stravovací návyky, budete potřebovat mnohem více času, abyste si zvykli. Aby se to propsalo tak hluboko, že vám to bude chybět.

Dle mých zkušeností to chce minimálně měsíc a půl pro vytvoření počátečního návyku. Abyste v něm vydrželi, je potřeba čas zdvojnásobit či ztrojnásobit. Opravdu mnoho žen v online živém kurzu FIT je sexy vydrželo na své cestě. Neboť věděly proč, neboť přepsaly své synapse, neboť pracovaly na úrovních fyzického, emočního i energetického cvičení, naučily se novému stravování, zhubly a získaly vyšší sebevědomí. Zkrátka měly dost času (3 měsíce) a pozitivní prožitek, že to jde.

Při tvoření nového návyku v pohybu, potřebujete 10 tisíc opakování. Wow. To není zrovna málo, že? A stačí jeden miniaturní úraz, jako třeba, že se říznete do prstu a jste na začátku. Ale nezoufejte. Řízené pohyby CNS – centrálním nervovým systémem, jsou velmi přirozené. Jen se musíte naučit, jaké povely mozku posílat, zkrátka vědět jak na to. Protože v hloubi je to uložené správně, jen mi jsme to přepsaly nevhodnými návyky. Jak na to se můžete naučit v 6 týdenním programu Fit a sexy nejen do plavek.

6. nepřestávejte cestě za vašimi cíli

Abyste si byli jistí, že jste „přeléčeni“, máte nový a pozitivní návyk, tak budete potřebovat na této cestě vydržet ještě o kus déle , 6 měsíců – 1 rok. Budete-li pracovat na všech aspektech současně. Nejen na cvičení nebo stravě, ale také na vašem nitru, psychice, sebehodnotě, sebelásce a sebevědomí, tak můžete skutečně uspět a na této cestě vytrvat už navždy.

Dostaví se úžasné výsledky. Budete spokojenější, zářivější, šťastnější a hlavně zdravější. A já věřím tomu, že můžete být zdrávy zcela.

Pojďte se setkávat a motivovat ve skupině, kde už na vás čekají tréninky zdarma a tipy, které vás dovedou za vašimi cíli. Vstup je zde: skupina Fit je sexy.

Mirka Niké Mokanu
Celostní FIT trenérka, lektorka Školy pánevního dna. "Miluji pohyb, fascinuje mě dokonalost lidského těla i duše, křehkost psychiky a síla, kterou v sobě máme, když vše funguje, tak jak má. A také to, jak vše se vším souvisí. Stále mě baví objevovat, vzdělávat se a nacházet nové kousky skládačky o nás samých.“

5denní minikurz s maxi užitkem ZDARMA

BUĎ FIT A SEXY 

 • 1
  Krk, krční páteř
 • 2
  Chodidla, nohy, zadek
 • 3
  Břicho, záda
 • 4
  Pánevní dno
 • 5
  Jak se zbavit závislosti na sladkém?
 • 6
  Bonus - řízená relaxace pro aktivaci energie

Po dobu 5ti dnů tě provedu live ve Facebookové skupině. Nebudeme cvičit jen ve fyzické rovině, ale také tě provedu cvičením pro emoční rovinu, která je důležitá, pro správnou funkci té fyzické a naopak.

Aby se dílo povedlo je zapotřebí energie, která proudí a nikde se neblokuje, nebo nehromadí. Tedy dáme průchod i této rovině. 

Nedílnou součástí je i strava, výživa, jako častý problém mi ženy svěřovaly, že si "ujíždí na sladkém", proto vám prozdradím, co zafungovalo u mě  a hlavně mých klientů.  

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů