Chcete výsledky? Změňte své návyky.

4.6. 2020 (Aktualizováno: 12.6. 2020)Mirka Niké Mokanu1543x0 Komentářů

Ať už se rozhodnete, že se chcete naučit nový jazyk, nebo chodit dříve spát, protože jste ráno a přes den unaveni. Popřípadě už dlouhou dobu toužíte po pevnější postavě, po pocitu lehkosti, chcete se cítit fit a možná dokonce sexy. Musíte proto něco udělat. První věcí je ROZHODNOUT SE, hned tou další ZMĚNIT SVÉ NÁVYKY.

Ke změně dochází tehdy, když změníte své návyky.

Změňte své návyky a změní se vám svět

Bylo by blánové očekávat nějaké zlepšení, když budete dělat stále to stejné. Chcete jiný výstup, zákonitě tam musí být jiný vstup. Logické, tisíckrát otřepané a beztak mi přijde, že velká část lidí se nad tím podiví. Nebo co to vlastně probíhá tou hlavou. Toužebně čekáte, že budete mít skvělou postavu, jako TA z vedlejšího oddělení? Chcete vědět krutou pravdu? Ono se to samo nestane 😉

Jenže ta Božena pro to nemusí nic udělat, fakt nic. Vůbec nic. Ono jí to jde všechno samo. Celý den se cpe sladkostmi a vůbec nepřibere! Tohle není spravedlivé!

Víte kolik už jsem vyposlechla výmluv? Sakra, vybodněte se na Boženu a pracujte s tím, co máte vy. Zcela určitě i Božena něco řeší. A znám jen velmi malou hrstku lidí a obzvláště žen, které nemusí dělat vůbec nic a budou hubené, pevné, vyzařující energii a sexappeal.

Jak se tedy dostat k vytouženým cílům?

1. Proč to chci?

Vezměte si papír tužku a přemýšlejte přes ruku. Můžete si vytvořit tzv. myšlenkovou mapu. Uprostřed budete vy s PROČ a od vás mohou směřovat bublinky, malůvky, které budou vyjadřovat vaše PROČ.

Vypište si všechny proč. Pozor jen na to, abyste nesklouzli k „protože manžel/Božena/časopis… říká, že jsem tlustá…, hloupá…, měla bych…“. Vaše proč musí vycházet ze srdce, z duše, musíte to cítit, musíte tam mít tu pohnutku, že to opravdu chcete. Např.: „Budu se cítit lépe“. „Můžu si koupit konfekční velikost“. „Chci o sebe pečovat“. „Chci se cítit lehce“. „Konečně zas v létě budu nosit šortky“.

Dejte si na myšlenkové mapě záležet. Nemějte ji jen v hlavě. Skutečně ji utvořte. Tvořivosti se meze nekladou. Vybarvujete, vylepujte obrázky, hrajte si, nechejte promluvit duši. Je důležité nakrmit mozek těmi pocity, kdy se zasníte a představíte si sebe, jako už by tak bylo.

2. Nebuďte negativní, přepište formu na pozitivní tvrzení

Při svých zápiscích nebuďte přehnaně kritičtí a negativní sami k sobě. Platí ve všech bodech. Vnímejte se. Co říkáte, co o sobě říkáte, jak o sobě smýšlíte, jakou energii tedy pouštíte do reality. Tento bod se váže i k tvoření myšlenkové mapy a vašich PROČ.

Není potřeba, abyste na sebe byli přísný. Místo toho, abyste si zaznamenali „Jsem tlustá/ý, jako prase“, napište „protože se těším na ten pocit lehkosti“, „protože budu mít radost“, „protože, budu zdravější a vitálnější“… Napište vše, co vás napadne a co vám pomůže zůstat ve hře.

Vše negativní přepište na pocit, který chcete zažít, až budete v cíli.

3. Vyberte TOP záměr

Máte jednotlivá PROČ a máte sepsaná pozitivní tvrzení. Vyberte jednu stěžejní větu a udělejte z ní záměr. Ten napište všude, kde vás napadne. Mějte ho na očích, myslete na něj, když půjdete nakupovat jídlo. Když nebudete chtít zvednout zadek z gauče. Když budete chtít jít plenit ledničku.

4. Plánování

Ujasněte si, kdy si uděláte na váš záměr čas. Kolikrát v týdnu, jak dlouho, v jakém čase. Vezměte si diář, kalendář a zaznamenejte si to tam, jako kdyby to byla schůzka s velmi důležitou osobou. Protože ona je. Je to schůzka s vámi samými. Tedy nějaké výmluvy?

Stanovených termínů se držte. Jinak se cíle nedoberete. Přesouváním na zítra, na pondělí a nový měsíc, nic nezískáte. Možná tak nějaké to kilčo navíc a prohlubující se problémy, ať už pohybové či zdravotní. Ideální by bylo pro váš mozek a pohodu, ukotvení v čase. Tak jako to mám s klienty při osobních trénincích. Každé úterý, čtvrtek od 18 hod., v neděli od 10 hod. například.

I když nemilujete plánování a já vím, o čem mluvím, protože jsem jedna z nich, mozek to má rád. Naše mysl má ráda jakési ohraničení a pravidelnost. Odpočine si. Brzy si zvykne, že tehdy a tehdy má to a to.

5. Zapište nový návyk na podkorovou úroveň

Znáte to tvrzení, že stačí 21 dní za sebou jdoucích, a pak už máte vyhráno. Vše se zapsalo a už nikdy nesklouznete ke starým zlozvykům. Já tvrdím, že toto nestačí. Pokud jste do té doby jedli špatně, nehýbali se a máte zafixované špatné pohybové i stravovací návyky, budete potřebovat mnohem více času, abyste si zvykli. Aby se to propsalo tak hluboko, že vám to bude chybět.

Dle mých zkušeností to chce minimálně měsíc a půl pro vytvoření počátečního návyku. Abyste v něm vydrželi, je potřeba čas zdvojnásobit či ztrojnásobit. Opravdu mnoho žen v online živém kurzu FIT je sexy vydrželo na své cestě. Neboť věděly proč, neboť přepsaly své synapse, neboť pracovaly na úrovních fyzického, emočního i energetického cvičení, naučily se novému stravování, zhubly a získaly vyšší sebevědomí. Zkrátka měly dost času (3 měsíce) a pozitivní prožitek, že to jde.

Při tvoření nového návyku v pohybu, potřebujete 10 tisíc opakování. Wow. To není zrovna málo, že? A stačí jeden miniaturní úraz, jako třeba, že se říznete do prstu a jste na začátku. Ale nezoufejte. Řízené pohyby CNS – centrálním nervovým systémem, jsou velmi přirozené. Jen se musíte naučit, jaké povely mozku posílat, zkrátka vědět jak na to. Protože v hloubi je to uložené správně, jen mi jsme to přepsaly nevhodnými návyky. Jak na to se můžete naučit v 6 týdenním programu Fit a sexy nejen do plavek.

6. nepřestávejte cestě za vašimi cíli

Abyste si byli jistí, že jste „přeléčeni“, máte nový a pozitivní návyk, tak budete potřebovat na této cestě vydržet ještě o kus déle , 6 měsíců – 1 rok. Budete-li pracovat na všech aspektech současně. Nejen na cvičení nebo stravě, ale také na vašem nitru, psychice, sebehodnotě, sebelásce a sebevědomí, tak můžete skutečně uspět a na této cestě vytrvat už navždy.

Dostaví se úžasné výsledky. Budete spokojenější, zářivější, šťastnější a hlavně zdravější. A já věřím tomu, že můžete být zdrávy zcela.

Pojďte se setkávat a motivovat ve skupině, kde už na vás čekají tréninky zdarma a tipy, které vás dovedou za vašimi cíli. Vstup je zde: skupina Fit je sexy.

Mirka Niké Mokanu
Celostní FIT trenérka, lektorka Školy pánevního dna. "Miluji pohyb, fascinuje mě dokonalost lidského těla i duše, křehkost psychiky a síla, kterou v sobě máme, když vše funguje, tak jak má. A také to, jak vše se vším souvisí. Stále mě baví objevovat, vzdělávat se a nacházet nové kousky skládačky o nás samých.“

5denní kurz s mojí intenzivní podporou  ZDARMA

NASTARTUJ SE K POSTAVĚ SNŮ

  • 1
    Aktivace core, středu těla, dech, bránice, brániční dýchání , HSSP, pánevní dno, cvičení pro posílení a aktivaci středu těla.
  • 2
    Bedra, kříž, esíčka, kyčle - ozdrav je a získej pohyb bez bolesti
  • 3
    Závislosti na sladkém a nezdravém jídle - co ti brání v tom, abys měla spoustu stabilní energie a zhubla?

Každý den krátká videa se cvičením a živá vysílání s hodnotnými tipy, odpovědmi a motivací v podpůrné facebookové skupině. Vysvětlím ti techniku a jak si neškodit při cvičení, co je pro tebe vhodné a čemu se raději vyhnout. Cvičení je nastavené, aby ti zabralo maximálně 20 - 30 minut. 

Komentáře