Kdo je Mirka Niké?

Optimistická, sebevědomá, energická, vnímavá, citlivá a hodně veselá žena. Která ráda povídá a ještě raději naslouchá, řeči těla i vašim příběhům. Motivuje, podporuje, je otevřená novému a dodává sílu tam, kde je třeba.

Již několik let provázím, trénuji, motivuji a inspiruji lidi, jak si pomocí vhodného pohybu a nastavení své mysli, mohou rozvinout schopnost sebeuzdravení, zkvalitnit svůj život a žít tak bez bolestí a omezení.

Ukazuji lidem cesty a vedu je krok za krokem ke změnám. Zbavují se tak starých nefunkčních návyků, aby dosáhli lepšího, plnohodnotného a spokojeného života.

U mnohých klientů jsme odvrátili hrozbu operace. Jiní se dostali z bludného kruhu špatného sebevnímání a tím poruch příjmu potravy. Ostatní vyladili svoji formu, zhubli přebytečné kilogramy, získali kondici, vrátila se jim koordinace a taky chuť žít. Dokonce docházelo i na slzy, když se opět mohli vrátit do aktivního života a třeba jen sejít a vyjít schody ve svém domě …

 

 • Celostní FIT trenérka
  Učím lidi, jak se cítit lépe ve vlastním těle i mysli.
 • Lektorka metody 3x3 cvičení pánevního dna
  Jedinečná metoda, která propojuje v sobě tělo/fyzioterapii, emoce/psychosomatiku a duši/energii
 • Zakladatelka programu BUĎ FIT!
  Ucelený program cvičících a koučovacích metod, které vás dovedou za vašimi cíli. Krok za krokem se naučíte od základů techniky provádění cviků, až k jejich pokročelejším formám. Naučíte se, jak vytrvat na této cestě. Dostanete notnou dávku informací, inspirace a motivace. Po skončení programu budete gratulovat sami sobě, že jste do něho šli. A navíc, tento výukový program vám zůstane navždy!
atgasd

Můj příběh, jak jsem se dostala k celostnímu FIT trénování, jinému životnímu stylu, z depresí k šťastnému životu.

Když to vezmu zcela objektivně, tak dnes jsem podstatně jiným člověkem, než jsem byla před pár lety. Mám radost ze života a spoustu energie. Jsem FIT a to mě těší! Ráno ráda vstávám, dokonce se těším na to, až vyskočím z postele. Nedokáži si už představit den, že bych začala bez rituálu, kdy se protáhnu, posnídám a v klidu bez stresu se připravím na svou práci, která je zároveň mým koníčkem.

Ráda trávím čas s příjemnými lidmi, cvičím, jezdím na kole a in-linech, běhám, plavu, maluji a kreslím, stále se vzdělávám. Miluji svůj život, přítele Jirku a malého psího chlupáčka Charlieho. Zkrátka dělám to, co mě baví, naplňuje, co mi přináší radost a pocit štěstí.

Opustila jsem zaměstnání, opustila i náruč fitness klubů a vybudovala jsem si vlastní podnikání, kde nezažívám žádné stresy. Když srovnám svůj život nyní a před x lety, jsem na tom o 1000% lépe. Sto procent mi totiž nestačí na vyjádření celé té proměny :)

Naplňuje mě, když mohu ukazovat lidem metody, které je vedou k radostnějšímu a kvalitnějšímu životu, aby mohli být plni energie a šťastní. Vedu živé i on-line kurzy, semináře a workshopy. Píši blog, natáčím videa, věnuji se on-line konzultacím a osobním tréninkům na živo. Jsem autorkou několika eBooků, které vám usnadňují cestu za svými cíli a sny o postavě i smýšlení o sobě samých.

Momentálně většinu mého času a energie věnuji novým on-line kurzům "12 týdnů k dokonalému břichu" a "Buď FIT", kde krok za krokem vás učím to, jak se dostat k vytoužené postavě a vyššímu sebevědomí, také jak na této cestě vytrvat. Postupně stavíme nové pevné základy pro váš nový vědomý život, odkrýváme hloubku vaší duše, abyste mohli poznat svoji jedinečnost a plně ji využít...

Toto je život dnes, ale co tomu předcházelo?

Dneska, když na to všechno vzpomínám, přijde mi, že jsem to nemohla ani být já. Tak vzdálené od nynějšího života mi to přijde. Představovala jsem si život v harmonii a zatím se mnou zmítal uragán. Přes zdravotní problémy, různá omezení, paření až do rána, alkohol, hektolitry kávy, pražádných stravovacích návyků, nesebevědomí, úzkosti až deprese. Jízda jak na horské dráze...

Zamilovala jsem se do fitness, změnila jídelníček, ale nějak jsem u toho pozapomněla na duši. Ždímala jsem tělo, co se dalo a já si myslela, že se dá mnoho. Rozchod s partnerem, dvě zaměstnání a pád. Zas jsem to neukočírovala...

Až tehdy, když mě totálně vyčerpanou, vezla rychlá záchranná služba, došlo mi, že musím ledacos změnit. No, spíše, že to bude čistka od základů.

Pokud vás zajímá více o mém příběhu, přečtěte si můj článek na blogu.

Jak jsem to tedy uchopila?

Už od mého dětství mě zajímaly věci, tak trochu mezi nebem a Zemí. Zajímala jsem se o osobní rozvoj. Bavilo mě bádat v astrologii i numerologii. A přesto jsem ten svět držela daleko od sebe. "Duchovní", pro mě bylo hloupé slovo a "vědomí" jsem si představovala, že nejsem limbu. Přitahovala mě alternativní medicína a přesto jsem potřebovala pořádných pár pádů na dno, aby mi to došlo. Propojit ty pomyslné nádoby, neboť jedno bez druhého nelze. Já zatím odpojovala tělo od duše a mysl od srdce.. zkrátka, vždy jen tahala jen za jeden konec lana.

Ke cvičení jsem se dostala z nutnosti. Potřebovala jsem zkrotit svou nezbednou hlavu, která stále něco šrotovala. A tak fitko bylo na snadě. Bylo to krušné, bylo to bolavé a bylo toho kolikrát moc. Tak jsem se vrhla do tréninků a objevování krásy těla. Psal se rok 2006 a já v tu dobu ještě netušila, že půjdu cestou takovou, že jednoho dne začnu trénovat lidi já.

Psal se rok 2010 a já stála s živnostenským listem v ruce a nastupovala do mého nového působiště fitness Holmes Place. Čerstvě rozešlá, po syndromu vyhoření, depresích,  šla jsem konečeně svou cestou. Toto místo pro mě bylo svým způsobem zlomové, neboť zde jsem se ještě více utvrdila o svém "poslání", provázet lidi na jejich cestě za svými sny o postavě a už jsem věděla moc dobře i za jejich psychickou pohodou. To jsem ještě netušila, že budu znovu prověřena, zda už jsem svůj život a jeho propojené nádoby těla s myslí, duší a srdcem, skutečně spojila...

Tušíte správně, když vás život zkouší, vymyslí další level obtížnosti. Myslet si, že jsem nesmrtelná a dokud nepadnu, tak vlastně žiju, to bylo bláhové. Hodně nevydařený vztah plný žárlivosti a hádek, žít bez lásky a být sledovaná a pak scény, to není k životu.

Padla jsem, musela se zvednout a začala stavět nový život. Učila jsem se relaxovat, být sama, říkat ne, pěstovat si sebevědomí, sebehodnotu, necítit se provinile, když zkrátka nemůžu a energie nestačí, nově cvičit, nasluchat řeči svého těla, vnímat ho a respektovat.

Přečetla jsem desítky hnih o seberozvoji, navštívila hojně seminářů, workshopů na tato témata. Absolvovala několik alternativních "léčení". Musela jsem v sobě objevit ženu a probudit ženství. Zůstaly mi zdravotní problémy, astma a rozházený hormonální systém. Proto jsem se šla dál vzdělávat v oblasti ženské intimního zdraví a psychosomatiky do Školy pánevního dna. Později jsem se stala letorkou metody 3x3, což je unikátní koncept cvičení pro ozdravení ženství a pánevního dna.

Během této doby jsem nasbírala spoustu hodnotných zkušeností, které jsem postupně začala používat u svých klientů. Provázela jsem ženy na kurzech FIT pánevní dno, Buď jedinečná! Buď svá!, trénovala, psala, natáčela, vytvářela jsem a propracovávala "svůj" systém cvičení, kde jednu jeho část jsem sepsala do eBooku "Jak cvičit břicho metodou 5+, aneb jak na to, aby vaše břicho bylo sexy a fit". Další část už je v on-line programu "Buď FIT", který je zaměřen na vaši postupnou transformaci.

V posledních dvou letech pracuji na tom, abyste to nejlepší ze mě, co jsem dlouhá léta studovala a bádala, dostali neomezeně. Jelikož mého času zrovna neomezeně není, na osobní tréninky vezmu jen pár lidí, na živé kurzy se dostane také omezená kapacita lidí a hlavně má kapacita víkendů není nafukovací, tak dostanete své dávky v on-line programech, seminářích a kurzech, nebo přes eBooky.

Chtěla bych vám zkrátit cestu a vaše omyly. Jelikož tady už jde o vás a vaše zdraví...

 

Žijte krásný, plnohodnotný a šťastný život, Mirka ♥

"Nemám vybroušené tělo do dokonalosti vizuální, nemám ani časopisové míry, ale cvičím s radostí, s láskou a hlavně pocitově, intuitivně a taky podle přirozených zásad vývoje naší CNS.  To, co mě zrovna baví, to, co mi přináší užitek a to, co mi je prospěšné.

KDE JEŠTĚ NASTALA ZMĚNA? 

 • Vyrovnanost, energie, síla
  Jsem vyrovnaná, spokojená, spoustu věcí neřeším, mé tělo je mnohem silnější, pevnější, výkonnější, než tomu bylo v mých 20 letech.
 • Stravovací návyky
  Má strava je naprosto jiná, než tomu bylo v dřívějších dobách, ale prakticky jím vše, co mi chutná, jen s rozumem a pravidelností, která mé osobně vyhovuje.
 • Zdraví a kondice
  Nevím, co to jsou bolesti hlavy, kterými jsem kdysi trpěla, vymizely migrény, bolesti zad, kyčlí, kolen. Uklidnila se mi mysl, nebudím se v noci.
 • Sebehodnota a psychika
  Nejsem nepříjemně napružená. Nemám zažívací problémy. Mám více energie a klidu v sobě. Mám srovnané vztahy, znám svoji hodnotu a dokážu říkat „NE“.
 • A jak to mám teď
  Opustila jsem zaměstnání, opustila i náruč fitness klubů a vybudovala jsem si vlastní podnikání, kde nezažívám žádné stresy. Když srovnám svůj život nyní a před x lety, jsem na tom o 1000% lépe. Sto procent mi totiž nestačí na vyjádření celé té proměny :)

„Jak jsem nabírala zkušenosti s klienty při trénování těla, stále častěji vyplouvalo na povrch, že trénovat JEN tělo nestačí. Musí se jít více do hloubky, aby se s daným "problémem" pohnulo. Nemám na mysli jen ony svaly hluboko uložené, ale hloubky takové, že se dotkneme duše, našeho smýšlení o nás samých, o našich pravdách, přesvědčeních a schématech, podle kterých se chováme. Tyto schémata potřebujeme odkrýt, přeorganizovat, smazat a nahrát nová. Ty funkční naopak oprášit, oživit a zařadit je do našeho života, aby se staly naší součástí a my na ně nemuseli myslet, byly naším autopilotem a nám zbylo spousty prostoru na žití šťastného vědomého života.“

NEUSTÁLE ROZŠIŘUJI SVÉ VĚDOMOSTI

 • DNS podle Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.; sportovní kurz I., /dále pokračuji ve studiu.., částí II. a III./
 • Tajemství pánevního dna, pohledem východu a západu I. a II.; Škola pánevního dna Renaty Sahani
 • SMsystém - spirální stabilizace - Mudr. Richard Smíšek, 
 • Držení těla - horní končetina, rameno, lopatka; IQ Pohyb
 • Držení těla – dolní končetina, kyčel, pánev; IQ Pohyb
 • Držení těla – axiální systém, hlava, páteř, pánev; IQ Pohyb
 • Stabilizace a mobilizace ve fitness; IQ Pohyb
 • Těhotné a po porodu, Pánevní dno = IQ Pohyb 
 • TRX Training; Holmes Place Academy
 • BOSU, core, strenght; Face Czech
 • Theraband, Overball a Fitball; Holmes Place Academy
 • Power Plate; Holmes Place Academy
 • Personal Trainer Education PT Level 1 a 2
 • Kondiční trenér, fitness trenér, trenér kulturistiky – Trenérská škola Petra Stacha
 • Přednášky na témata: stabilizace lopatky, horní zkřížený syndrom, dolní zkřížený syndrom, uvolnění beder, stabilizace kloubů, živé chodidlo a spousty dalšího, kurzy, semináře, workshopy, mnoho chytrých knih a nekonečné samostudium, ať už z oblasti zdraví, pohybu, psychologie, psychosomatiky a jiných