Vyzkoušeli jste už kde co, ale bylo to k ničemu? Máte štěstí, naučím vás vše potřebné k tomu, abyste měli konečně výsledky, cítili se skvěle, byli FIT, vyzařovaly vaší esenci a byly prostě a SEXY.

Zbav se madélek lásky, vytvaruj bříško, zhubni a získej víc energie

FIT A SEXY NEJEN DO PLAVEK

6 TÝDENNÍ ONLINE KURZ  - ŽIVĚ KAŽDÝ DEN VE FACEBOOK SKUPINĚ

MOMENTÁLNĚ JE KURZ UZAVŘEN. 

FIt a sexy nejen do plavek

6 týdenní online kurz a přesto živě - každý den ve skupině

Konečně je to tady, připravila jsem pro vás ONLINE KURZ, už nemusíte vy za mnou, ale já se vydám za vámi a to každý den po dobu 6 týdnů.

Budeme budovat pevný střed těla, oporu pro páteř i pro pohyb. Ladit formu, hubnout, vnímat se, relaxovat. Přistupovat k tématice břicha, nejen z hlediska fyzického cvičení, ale i budování vztahu, čištění emocí, rozproudění energie atp.

Projdete si tako stravním restartem, kdy po dobu 30 dnů se budete učit nejvíce o vašem těle. Postupně v programu budete přecházet na stravu, která vám bude vyhovovat a skutečně vyživovat vaše tělo. Nebudete muset nic vážit a složitě zapisovat. Budete jíst do sytosti a přesto hubnout a cítit se skvěle.

PROČ PROJÍT TÍMTO KURZEM:

 • OZDRAVÍTE SE*
 • ZÍSKÁTE STABILNÍ ENERGII BEZ EXTRA VÝKYVŮ
 • ZHUBNETE A ZVÝŠÍTE SVOU KONDICI
 • ZBAVÍTE SE ZÁVISLOSTI NA SLADKÉM A NEZDRAVÉM
 • ZÍSKÁTE HEZČÍ A PEVNĚJŠÍ POSTAVU - ZAMĚŘENO NA BŘICHO, ALE POSÍLÍTE CELÉ TĚLO
 • ZKROTÍTE SVÉ ALERGIE, NADÝMÁNÍ A DALŠÍ ZDRAVOTNÍ NEDUHY
 • ZATOČÍTE S BOLESTMI ZAD
 • ZLEPŠÍ SE VÁM SPÁNEK A VAŠE PSYCHICKÁ POHODA
 • HORMONY POD KONTROLOU
 • PLEŤ, VLASY, NEHTY A POKOŽKA - BUDOU KRÁSNĚJŠÍ A PEVNĚJŠÍ
 • BUDETE SE CÍTIT SKVĚLE, SEBEVĚDOMĚ A FIT
 • NAUČÍTE SE CVIČIT

* lidé hlásili vymizení nebo zlepšení nemocí; vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, alergie, astma, diabetes, nemoci kůže - kopřivky, vyrážky, bolest kloubů, deprese a úzkosti, únavový syndrom, celiakie, nadýmání, syndrom propustného střeva, dysfunkce štítné žlázy a mnoho dalšího 

Nenechte se mýlit, nebyla jsem těhotná. Jen se tělo zbláznilo, já ho trochu přikrmila a ač jsem se skoro rok mořila light jídelníčkem a cvičila, faldy se držely, jak klíště.
První dvě fotky cca po 14 dnech restart jídelníčku, další dvě cca po 2 měsících.

Co člověk musí udělat proto, aby se zbavil přebytečného tuku a cítil se celkově fit? Pravidelně cvičit, zdravě jíst, dobře spát, relaxovat... Mnoho lidí teorii zná, ale k praxi cesta dlouhá, a tak si myslí, že to není nic pro ně.

Na první pohled se to tak může zdát a vy máte strach, že nemáte odhodlání, vůli ani čas. Navíc můžete mít za sebou spoustu pokusů a nezdarů.

Nenechte se zastrašit, protože i vy, to můžete v klidu dát! 

Třeba zrovna tak, jako tyto ženy, které už programem prošly: 

No já mám co slavit z původních 128 kil(2016)jsem zhubla na 105 (2018) a k dnešnímu dni 21.11.2019 mám 91,5 takže svůj plán plním ba i překročím .... Takže holky na zdraví připíjím ječmenem huraaaaa 🎊🎊🎉🎉🍾🍾
Boženka
To už je dva měsíce? Vůbec mi to nepříjde, určitě jsem zhubla, všímá si toho i mé okolí, ale nevím kolik, protože se nevážím🙂. Cítím se moc dobře. Takže holky též připíjím ječmenem na ten poslední měsíc🍹
Veronika
Ahoj-všechny vás moc a moc zdravím. Skupinku poctivě sleduji od začátku, ale nepřispívám. S whole 30, jsem začala asi o 14 dní déle, ale poctivě dokončila a teď jedu nízkosacharidově. Cítím se celkem dobře a i úbytek 2-3 kg je-což mi je příjemné :) Všem vám přeji krásné vánoce a šťastný nový rok 2020 :) Jana
Jana V.
Já jsem snad furt stejná...jen celuloška se schovala a asi i nějaké kilo se někam odpařilo , ale spíš v těch cm, kalhoty padaj , ale jen ty volnější, včera mi slejzala jedna sukně , ale má blbou gumu, no a teď se nemá moc na čem jako zarazit....ale jinak asi stejná. Jo a s každou menstruací (o jak já jí miluju) se mi ztrácí vytrvalé pupeny, už mám jen jizvy, ale zajímavé je , že s každou menstruací je výrazný zlepšení ohledně toho.
Eliška
Ahoj holky nádherný záznam 😉Omlouvám se,ale vůbec jsem nestíhala se s Vámi rozloučit. Jinak strašně moc děkuji bylo to super cca mínus 8,5kg dole takže za mě velká spokojenost. Vím že o Vánocích asi zřeším,ale každopádně se vrátím zpět 😉Cítím to na sobě když si dám třeba kousek chleba mám pocit nafouklého břicha a to mě není úplně příjemné. Díky díky užijte si krásný zbytek svátků a někdy naviděnou 🙋🙋🙋
Darina
Tak já se tedy ohlížím a musim říct že mi je fajn víc než fajn!!Cítím se volnějc 😁😉Odpo už nejsem tak moc unavená, za mě paráda!!!!!!!❤️
Lůca
Ahoj holky nádherný záznam 😉Omlouvám se,ale vůbec jsem nestíhala se s Vámi rozloučit. Jinak strašně moc děkuji bylo to super cca mínus 8,5kg dole takže za mě velká spokojenost. Vím že o Vánocích asi zřeším,ale každopádně se vrátím zpět 😉Cítím to na sobě když si dám třeba kousek chleba mám pocit nafouklého břicha a to mě není úplně příjemné. Díky díky užijte si krásný zbytek svátků a někdy naviděnou 🙋🙋🙋
Darina
Nevěřila bych, kdybych nevyzkoušela na vlastním těle, že to vše takhle funguje. Neměla jsem žádné zdravotní problémy, ale shodila jsem na svoji postavě 6 kg a přes boky asi 3 cm. Nejvíce mě na tom baví, že nemám vůbec během dne hlad a i když někdy přijde, není to takový ten urputný hlad, kdy mi bylo až na modlení. Vydržím třeba i 8 hodin nejíst a nemít velký hlad. Paráda, nejsem závislá na jídle. 🤩 Další věc, která mě nadchla je složení jídla a nové chutě, do kterých bych to neřekla. Třeba avokádo jsem nesnášela...dnes se musím krotit a půlit si ho, abych ho nesnědla celé. Také jsem začala vařit zdravě celé rodině. Moje děti jsou na bezlepkové dietě, takže mají radost, že jím s nimi bezlepkově. A další plus... nepociťuji potřebu dát si něco sladkého 👍😍. Takže za mě úplně super stav, budu pokračovat dál. Můj cíl je 8 a hlavně si to pak udržet 👍 Holky Moooc děkuji za podporu a skvěle rady!!
Renata L.

TENTO PROGRAM JE ON-LINE, ALE PŘESTO ŽIVÝ. S KAŽDODENNÍ ODEZVOU, PODPOROU A MOTIVACÍ V ČLENSKÉ SKUPINĚ

online kurz živý ve skupině

Dobré zdraví začíná u jídla, které konzumujete a u pohybu, který provádíte. 

CO JE NÁPLNÍ KURZU:

 • POHYBOVÝ A STRAVNÍ RESTART PO DOBU 6 TÝDNŮ
  Po těchto 6 týdnech se budete divit, jak skvěle se cítíte a jak lehce se pohybujete. Přebytečné tukové zásoby si dají odchod a naopak vás zavalí příval energie. Už se těšíte?
 • RECEPTY, JÍDELNÍČKY, TIPY NA SUROVINY
  Abych vám to zjednodušila, připravila jsem pro vás variaty, co vařit, co mít doma. A jelikož se v tomto stylu stravování nic neváží, postavíte si jednoduše jídelníček sami. I když budete mít k dispozici týdenní plány.
 • DENNÍ PODPORA
  Nenechám vás v tom samotné. Denně vás budu podporovat v členské skupině na Facebooku. Odpovídat na vaše dotazy a zcela určitě podporovat a motivovat.
 • CVIČENÍ LIVE I ZE ZÁZNAMU
  Setkáme se během živého vysílání, kde si společně zacvičíme. Pokud v danou dobu nestíháte, nebojte se, zůstane vám ve skupině záznam a můžete se k němu kdykoliv vrátit.
 • pohybová a stravní miniacademy
  Vysvětlíme si důležité věci, abyste kdykoliv v budoucnosti věděli, jakou cestou se vydat a proč se něčemu raději vyhnout.
 • VIDEA
  Setkáme se také přes videa. Pomocí nich vás budu navádět krok za krokem k vytouženému cíli. K videím se můžete kdykoliv vrátit a čerpat z nich, kdybyste náhodou něco nepostřehli napoprvé.

 CO JÍST? JAK CVIČIT? JAK ZÍSKÁM VÍC ENERGIE? JAK ZHUBNU? A JAK SI TO UDRŽÍM? CO JE VLASTNĚ SPRÁVNĚ?

Kam a kudy se přesně vydat, nechejte na mě, protože je to má profese. Mám odzkoušeno na sobě a stovkách klientů. Vy se můžete nechat jen vést. I když BEZ PRÁCE TO NEPŮJDE!

Dobrá zpráva pro vás zní, že jste tady. Provedu vás programem, kde  nebudete muset POČÍTAT KALORIE, VÁŽIT POTRAVINY a složitě zapisovat do tabulek.  Ani nebudete muset jíst 5-6 x za den, jak to radí většina výživových poradců. Přesto budete syti, vyživeni a navíc hubnout. Budete jíst pestře, jak nikdy předtím a naučíte si to užívat.  

Nastavíme nový směr stravování

Zjistíte, co vám nesvědčí

Naučíte se naslouchat svému tělu - relax, opočinek, odměňování

Restartujte se - psychika, energie, sebevědomí

Naučíte se cvičit a pohybovat v souladu s CNS

Zbavíte se závislosti na nezdravém jídle a cukru

Vaše energie se ustálí a budete ji mít dostatek

Budete štíhlejší, zdravější, krásnější a spokojenější

Také vás provedu minimaxi akademií zdravého a funkčního pohybu. Naučíme tělo si znovu rozpomenout na přirozené pohyby, které nám byly dány už coby miminkům a později batoletům, tak jak nám zrál centrální nervový systém a s ním naše motorika.

Jakmile tento systém opět přivedeme do chodu, pustíme se do cvičících lekcí, které nám vytvarují a zpevní CORE - střed těla - břicho, ale i ostatní partie, protože je naše tělo propojené a nedá se dost dobře rozsegmentovat. Nedává to logiku, tedy cvičíme ve svalových souhrách a ty jsou po celém těle. 

To není zdaleka všechno, nejsme jen žaludek a svaly, máme také své emoce a energii, chcete-li duši, a i ta nesmí strádat, aby se dílo povedlo. Naučíte se pracovat s vašimi uzavřenými emocemi, aby se uvolnily a vám se nastartoval ozdravný proces. Mimo jiné budete také "pasivně" cvičit, tedy při hlubinné relaxaci, kterou vás provedu. 

Kurz je veden s ohledem na váš čas i energii.

Sami si rozhodněte, kdy se budete věnovat cvičení a jednotlivým úkolům, které vás zavedou k cíli.

Nepůjde to bez vás, bez vašeho zakousnutí, že to dáte, bez vaší důvěry ve mě i v sebe. Bez toho, aniž byste se začali mít rádi a věnovali si pár desítek minut.

Pokud se chcete dobrat kýžených výsledků, tak se stantě managerem svého času. Viděla jsem spoustu lidí, kteří si ten čas na plnohodnotné jídlo a pohyb našli, až když bylo skoro pozdě. Smutné příběhy. Navíc se k videím můžete kdykoliv vrátit.

Ahoj, jsem Mirka, více jak 10 let jsem osobní trenérka, lektorka živých i on-line kurzů, zajímám se o osobní rozvoj, výživu, píši blog a natáčím videa na tato témata.

Jsem moc ráda, že se setkáváme tady při on-line kurzu Fit a sexy nejen do plavek, který bude živý, autentický a přesto z pohodlí vašeho domova. 

Během této cesty, změníte své stravovací návyky, ozdravíte tělo - zažívání, naučíte se zdravému a funkčnímu pohybu, budete vědět co jíst, jak cvičit a pracovat se svými emocemi a energií. Naučíte se sebevnímat, relaxovat a získáte nové pozitivní návyky. A mimo jiné, jsem přesvědčená, že zhubnete...

Těším se na naší společnou transformační cestu, kde vytvoříme pevné základy k vašemu novému já. Zdravějšímu, štíhlejšímu a sebevědomějšímu, prostě FIT.

Čekám na vás uvnitř programu a nemohu se dočkat na tu jízdu, Mirka ♥

Mirka Niké - celostní fit trenérka

"Jsem tady pro vás, když si nebudete vědět rady, ocitnete se v bodě stagnace, nebo byste to chtěli vzdát." Mirka

JAK ON-LINE KURZ PROBÍHÁ?

Jedná se on-line kurz, dostanete přístup do členské sekce ve skupině na Facebooku, kde celý kurz je v jednotlivých krocích velmi srozumitelně veden, pomocí videí a textů. 

Jak se dostat do členské sekce, speciální skupina Facebook?

 • 1
  Jakmile se přihlásíte
 • 2
  vyplníte objednávkový formulář a odešlete
 • 3
  hned, co dorazí vaše kurzovné
 • 4
  dostanete obratem potvrzovací e-mail /hledejte v hromadných, promo či spam/
 • 5
  přidejte se do speciální skupiny na Facebooku /odkaz najdete v e-mailu/
 • 6
  podívejte se na první úkoly a vypracujte si je
 • 7
  sdílejte s ostatními své příběhy, zážitky, prožitky...

* vstup do členské sekce bude aktivní nejdříve od 5.6.2020, po tomto datu se dostanete do členské sekce ihned, jakmile vám dorazí přihlašovací e-mail. Pokud se někde ztratí, napište mi: info@mirkanike.cz

Co je obsahem jednotlivých 6 týdnů, které vás posunou mílovými kroky k vašim snům:

 • 4 týdny restart stravování, 2 týdny testování a zařazování potravin
  Aby si tělo odpočinulo, započal se hubnoucí proces, tak je třeba projít stravovacím restartem. Provedu vás jím krok za krokem.
 • CVIČÍME LIVE I ZE ZÁZNAMU
  Jednotlivá cvičení mají 30 minut. Můžete cvičit v danou dobu přímo se mnou, nebo si zacvičit ze záznamu. Výuková videa jsou předtočená a do skupiny se k vám dostanou v pravou chvíli.
 • 1
  chodidla a nohy aktivace, relaxace, flexibilita
  Barák byste si také nechtěli stavět na chatrných základech. Naučím vás uvolnit chodidla i celé nohy, jak v nich zajistit flexibilitu, jak je mít funkční, jak chodit, jak vám pohomou při štíhlení vašeho bříška a napřímení páteře.
 • 2
  pánev, pánevní dno, kyčle - aktivace, relaxace, flexibilita
  Aby vaše bříško fungovalo správně, potřebujete také, aby správně fungovalo vaše pánevní dno,oblast celé pánve a vaše kyčle byly pohyblivé a flexibilní přesto držely na svém místě.
 • 3
  bříško, hluboký stabilizační systém, bránice
  Projdeme si, jak správně pracovat s bránicí, aby nám pomáhala při opoře páteře spolu s celým core. Jak pracovat s bříškem. Zda máte diastázu a co potom, když ano. Naučíte se cviky, které jsou prospěšné k celkovému funkčnímu fungování vašeho těla.
 • 4
  emoce, energie
  Zjistíte, kde máte uložené emoce, které vám brání k tomu, abyste pohodlně hubli, cítili se fit a vaše bříško se nenafukovalo. Tyto emoce postupně uvolníme a necháme odejít. Zajistíme, aby energie mohla volně proudit.
 • 5
  hlubinné relaxace, meditace
  Nejsme jenom z kostí, svalů a orgánů, taky máme svou duši a tedy emoce. Potřebujete pracovat i na tomto poli, abyste měli výsledky. Provedu vás hlubinnou relaxací a nechápe proces uzdravení započít.
 • 6
  cvičení pro formování bříška a odstranění madélek lásky
  V posledních dvou týdnech se zaměříme intenzivněji na cvičení, která budou formovat vaše bříško.

Video ke každé fázi kurzu

Cvičení výuka i praxe

Recepty, tipy, pracovní listy

Vzdělání

Úkoly a výzvy pro váš posun

Můžete si mě najmout na osobní péči a trénování. Kdy nejnižší spolupráce je na 12 lekcí a 9 000 tis. Mé živé celodenní kurzy stojí přes 2 tis. Tady jsem pro vás spojila náplň z více, jak z 5 z nich. Navíc tento kurz je včetně stravního restartu, receptů, tipů, edukace, videí, audia ...

Otázkou je, co si z kurzů na živo pamatujete. Polovinu? Třetinu? A co za půl roku, rok? Ze zkušenosti vím, že většinu toho člověk zapomene a pokud má zápisky, marně luští a vzpomíná, co to tenkrát bylo. 

 On-line kurz má své velké výhody, probere se toho více a nic vám neunikne!

Výhodou on-line kurzu je, že vše máte nadávkované, probere se toho daleko více, k jednotlivým lekcím se můžete vracet, opakovat si je, znovu pustit, přečíst, nabrat novou inspiraci, sami si rozhodujete, kdy budete cvičení či úkoly plnit a jste-li v něčem nejistí, optat se ve skupině mě či ostatních. Zkrátka jste v úžasné péči.

Podívejte se, jak to vypadá uvnitř online kurzu v soukromé skupině Facebook:

Screeny z minulého běhu online kurzu, který je na stejném základě, ale oprášen, vyladěn a připraven pro vás ;)

KOLIK TENTO ONLINE PROGRAM STOJÍ?

Šest týdnů, které jsou nabité informacemi, v členské sekci naleznete týdenní rozpis jídel a na každý z nich recepty + další recepty a tipů pro inspiraci, psaný text a videa o výživě, živinách a problematice s tím spojené, 35+ videí s praxí i teorií s cvičením ve všech rovinách - fyzické - emoční - energetické, relaxačními technikami, návody a pracovní sešity pro vaši cestu k cíli. Podpora ve Facebook skupině ode mě a lidí, který jdou za stejným cílem, jako vy. 

Cena on-line kurzu je 2 690 Kč

a naučíte se v něm to, co jsem vyzkoušela na sobě a během 2 měsíců zhubla 10 kilo, vymizely příznaky astmatu a sezónní alergie a zbavila jsem se závislosti na jídle.

Ale ještě vydržte!

Jelikož, bych byla ráda, aby tento program pomohl, co možná nejvíce lidem a jsme v situaci, ve které jsme, tak jsem cenu až do 12.6.2020 snížila!

z 2 690

na 1990 Kč za 6 týdnů

online živého kurzu, kde se naučíte funkční postupy, cvičení, vařit a stravovat se jinak, získáte vyšší sebevědomí, a když se budete držet postupů, tak shodíte tukové zásoby a zeštíhlíte bříško.

Což činí něco málo přes 36 Kč na den. 

CO JEŠTĚ BUDETE POTŘEBOVAT?

Pro naše cvičení budeme potřebovat nějakou podložku, abyste si neotlačili záda na zemi, ale postačí vám i složená deka, pokud nechcete investovat do karimatky.

Zašlu vám v e-mailu, kde se dají pořídit, pokud je nemáte doma. Plus můj slevový kód na nákup v tomto e-shopu. Vybrala jsem takové, které nejsou finančně náročné  a přesto dobré ;)

Overball, expander a ježatý míček se hlásí do služby.

Každý má mnohočetné využití a každý z nich slouží trochu k něčemu jinému. Ovšem spolu dohromady dávají takové kombo, které se vám  šikne, na cestě za vašimi cíli,  a které jednoduše sbalíte na cesty s sebou a ani je nepocítíte. Overball navíc můžete využít na cestách, jako podložku hlavy, krku, beder, nebo si na něj sednout. Ježura je skvělý pro různé masáže a s expanderem lehce zvýšíte zátěž při vašem posilování těla. 

Samo se to nestane, budete se muset přičinit

Většina lidí se strachuje předem, ještě než se na dobrodružnou výpravu vydá. Nestrachujte se. Budete mít plnou podporu. Udělám pro to maximum, aby se vám na té cestě dařilo a líbilo. Bez vašeho přičinění to nepůjde, to už jsme si řekli. A co dál by vám mohlo pomoci?

Velice mi záleží na tom, abyste na této cestě vydrželi, aby to pro vás nebyl jen promarněný čas a vyhozené peníze. Abyste vypadali lépe, cítili se lépe a zbavili se nějakého toho tukového polštáře.

Společně začínáme 20.6.2020 

Doporučuji vám, abyste se přihlásili ihned, neboť ze zkušeností klientů, ale i svých vlastních vím, že než se člověk vzpamatuje, je tato šance pryč. 

Pokud teď pociťujete, že je to to pravé, tak nad tím dlouho nepřemýšlejte a jděte do toho. Je to zárukou, že vaše intuice vás neklame. Přílišné přemýšlení člověka připraví o super šance a skvělé zážitky.

Navíc máte šanci jít programem společně, později se můžete přihlásit, vše dostanete v plném rozsahu, ale o síle skupiny, která je na stejné startovní čáře, o tom si nemusíme dlouho povídat.

Budete muset překročit komfortní zónu, ale nenechejte "možná" přeměnit na "nikdy".

Další termín společného začátku není stanoven. Nejdříve však podzim 2020. Tak neváhejte ;)

30 minut denně, které věnujete sami sebě a péči o sebe. Po dobu 6 týdnů projdete transformací a odstartujete tak zdravější, kvalitnější život. Provedu vás krok za krokem, od špatných návyků a stereotypů, jak v pohybu, tak ve stravě. K návykům, které naopak budou žádané.

Vaše postava a zdraví se nezmění, pokud o tom budete JEN MLUVIT, potřebujete jít do AKCE, potřebujete TO DĚLAT a začněte to dělat HNED. Hned s námi, s podporou, s návody, s motivací.

TEĎ máte jedinečnou šanci, dát sami sobě závazek, že to zvládnete. Že už letos v srpnu budete zdravější, krásnější, pevnější, vnímavější k sobě, přestanou vás bolet záda, budete mít více energie, která nebude kolísat a budete se cítit prostě skvostně.

Do startu nám zbývá

Nepropásněte tuto šanci, neboť u dalšího ročníku jedeme už za 100% ceny.

6 týdnů, které změní váš život!
Já jsem o tom přesvědčená. Co vy? Jdete do toho a přesvědčíte se na vlastní zážitky, prožitky a tělo?

 

Vstupte do kurzu kliknutím na tlačítko CHCI VSTOUPIT DO ONLINE KURZU.

Na následující stránce vyplňte pečlivě údaje v objednávce. Zaplaťte platební kartou, převodem z účtu či jinou z nabízených možností. Po uhrazení vám jeden e-mail potvrzení úhrady, další e-mail s malým zpožděním je s přihlašovacími údaji do členské sekce, kde  se s vámi spojím s prvním uvítacím videema předám potřebné informace. Druhý den začínáme se samotnými úkoly.

Informací máte dostatek, tak už není proč váhat. Pokud by přeci jen bylo něco nezodpovězeno, pošlete dotaz na info@mirkanike.cz

Už se na vás moc těším, Mirka ♥

JEŠTĚ TEDY, POKUD VÁS NAPADLO PÁR OTÁZEK, TAK...

Je tento online kurz Fit je sexy vhodný pro každého?

Jsem přesvědčená, že tento kurz může být prospěsný každému, neboť se jedná o program, kdy se dbá na kvalitu surovin, její pestrost, a to, aby byl člověk skutečně vyživen a nehladověl. Ve cvičících částech je kladen důraz na přirozenost pohybu i jeho techniku. Cvičení nejsou náročná a projdete mini akademií, aby vám pohyb byl jasný v souvislostech. Pro některé skupiny lidí se specifickým zdravotním stavem, či životním stylem, popř. velmi vysokou aktivitou může být nutné tento program poupravit. Blíže se podíváme na jednotlivé skupiny, pokud nenajdete odpověď, neváhejte napsat a vhodnost programu probereme: info@mirkanike.cz

Cukrovka

Tento program je nastaven pro kontrolu hladiny krevního cukru a inzulínu, jako prevence, ale i "léčba", u cukrovky 2 typu, u těhotenské cukrovky. 

Diabetik 2. typu: neberete ještě léky? Super! Je skvělé, že jste tady. Strava s omezeným množstvím sacharidů se na léčbu používá. Dokonce jsou k tomu studie o její prospěšnosti. Pro vás je tento program v pohodě, při restartu dbejte na to, aby nedošlo k prudkému výkyvu energie. Možná budete potřebovat z počátku zařadit i 4. jídlo. O prospěšnosti pohybu se nemusím snad ani zmiňovat. Ten je tady jasný. DM2 patří k metabolickému syndromu, tedy ruku v ruce zpravidla jde také o nadváhu/obezitu, vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol. Změna stravy a pohyb jsou zde více jak žádány.  

Diabetik 1. typu: i pro vás je tento program vhodný, ovšem musíte konzultovat s lékařem a postupně upravovat medikaci! Také výrazně zvolnit tempo v zavádění změn ve stravování. Začít jen menšími úpravami jídel a postupně přecházet na nový styl stravování. Ve spolupráci s lékařem upravovat dávku inzulínu nebo užívaných léků.

Těhotenská cukrovka GDM: musím se opakovat, ale i pro vás super, že jste tady. Snížením sacharidů ve stravě prospějete a ochráníte sebe a hlavně také vaše miminko. Jen začínejte opět pozvolně, kontrolujte vaší energii a můžete si zařadit, dle toho i nějakou tu svačinku, ve stylu LCHF. Cvičení upravte, dle vašeho stavu. Pro konzultaci mi napište: info@mirkanike.cz

Autoimunitní onemocnění

Tento program je ideální pro vrácení nadměrně aktivního imunitního systému do normálu, ke zmírnění systémového zánětu a minimalizaci (či úplné potlačení) příznaků souvisejících s autoimunitními choromabami. Tento program je vhodný s jistými obměnami a samovyhodnocenín vhodnosti některých potravin. Lze se jim nad rámec programu vyhnout a později testovat, jejich snášenlivost.

Vysoký krevní tlak

Trénovanost, nastavení nového stravování a celkového životního stylu sebou přienese i snížení vysokého tlaku. Jením z faktorů je, že se vám sníží hladina inzulínu v těle. Nezapomeňte informovat svého ošetřujícího lékaře, neboť bude nutné snížit, změnit nebo později úplně vysadit vaši medikaci. 

Crohnova choroba, Ulcerózní kolitida

Lékařsky je potvrzeno, že styl stravování, ve kterém je omezený příjem sacharidů a zcela vyloučený příjem luštenin, obilovin a je orientován na skutečné potraviny ve vysoké kvalitě, bez adetiv, konzervantů apod., je pro lidi trpícími těmito chorobami bezpečný a zdravý prospěsný. Závažné poruchy trávení vyžadují dodržování určitých pravidel podle konkrétního typu zánětu.

Vegetariáni a vegani

Tento kurz lze upravit i pro vegetariány a vegany je to sice výzva, ale ne nemožná. Pro vegetariány, co jedí ryby, vejce, mléčné produkty, mořské plody, tak je využijí jako hlavní zdroj bílkoviny tyto potraviny. Popřípadě syrovátkový prášek v biokvalitě. Jestliže nejíte žádné živočišné výrobky, nebo potřebujete svou stravu doplnit o zdroj rostlinné bílkoviny, sáhněte po minimálně průmyslově zpracovaných, fermentovaných výrobcích ze sóji (tempech, natto) nebo fazolkách edamame v biokvalite. 

Pokud nebudete pohoršeni, že ve Facebookové skupině jsou také masožravci, tak buďte vítáni, tento program může pomoci i vám. 

Sportovci a velmi aktivní jedinci

Jste-li v období závodů, důležitých utkání či v sezóně. Doporučuji tento restart nastavit nějakou dobu před důležitými závody, nebo až po. Záleží jak rychle se budete adaptovat na změny (obvykle 2-8 týdnů i více) . Po dobu restart stravování docházi k poklesu energie, je také možný přechodný stav "sacharidové chřipky" (pár dnů), toto vše musíte zvážit. Také vaše výše sacharidového krytí bude jinde, než u rekreačních sportovců. Chce to testovat, která hranice pro vás bude ideální. 

Snažící se o miminko, těhotné, kojící maminky

Pokud plánujete nebo se snažíte o miminko, tak je tento kurz pro vás žádaný. Jednak se dbá na vysokou kvalitu potravin, a pak pohyb a minimalizace stresu tomuto dost dopomůže. Také můžete pozitivně ovlivnit hladinu vašich hormonů, dostat je do rovnováhy, a tak zvýšit šanci na otěhotnění. Pro již těhotné a kojící maminky doporučuji jít na to pozvolna, nedělat žádné razantní změny najednou. Cvičení je přiměřené i pro stav v období těhotenství či v době po porodu, ale určitě dbejte na vysoké procento opatrnosti. Pokud jste nebyla zvyklá cvičit před těhotenstvím, tak s tím nyní nezačínejte, nebo se poraďte s lékařem. Pro konzultování vašeho případu mi můžete napsat na: info@mirkanike.cz

Mám pohybové omezení, výhřez ploténky či jiné

Pokud máte nějaké pohybové omezení, problémy s páteří či jiné zdravotní problémy, konzultujte vhodnost se svým lékařem a napište mi o konzultaci na: info@mirkanike.cz. Cvičení vychází z vývojové kineziologie, je kladen důraz na techniku provádění cviků a zajištění otimálních svalových souher

Napadla vás ještě nějaká otázka? Potřebujete si něco ujasnit? Ptejte se mě na info@mirkanike.cz