TRX – jedny popruhy a máš doma celé fitko

Závěsný systém pro cvičení ve 3D

Procvičíte svaly, o kterých jste ani netušili, že je máte. Dostanete tak, ze svého tréninku maximum. Vše je to o technice, kterou musíte znát, aby váš trénink byl bezpečný. A tu techniku vás ráda naučím.

Cvičení pro sportovce i důchodce

Nezáleží na tom, zda jste úplní začátečníci, nebo ostřílení sportovci. Trénink na závěsném systému se dá uzpůsobit potřebám, kondici a vašim zkušenostem s cvičením. To prostě chcete.

Takový trénink na závěsném systému TRX je zábavný, hravý, může být dynamický i lehký, dokonce i formou protahování. Přináší úžasné výsledky v relativně krátkém čase. Což je bomba. Já si pamatuji na své poprvé na těchto závěsech a musím říct, že jsem byla druhý den úplně všude a řádně namožená 😀

Jste FIT díky gravitaci

 • obtížnost si nastavíte tak, že využíváte tíhy vlastního těla a gravitace spolu se svíraným úhlem k podlaze
 • to v praxi znamená, čím menší úhel svírá vaše tělo s podlahou, tím více se nadřete
 • hrajte si s opěrnými body a jejich délkou od sebe, tím z tréninku dostanete daleko více
 • záleží, jak daleko popřípadě blízko, máte od sebe nohy a zda stojíte třeba na jedné, opět se zvyšuje náročnost
TRX - cvičení ve 3D
TRX – cvičení ve 3D

Budete posílení více, než jste si uměli představit

 • procvičíte nejen svalové partie, na které jste zvyklí z běžných posilovacích cvičení, ale hlavně se zapojí ty, o kterých jste doposud ani netušili, že je máte
 • závěsný systém umožňuje třírozměrné pohyby, proto tímto způsobem se dostanete na posílení tzv. CORE a svalů hluboko uložených, ne, jen těch povrchových
 • při každém cviku je kladen vysoký nárok na aktivitu svalů CORE a zpevnění celého těla, ale také na rovnováhu, proto se mohou procvičit všechny roviny v těle 3D pohyb
 • výborně si nacvičíte a zlepšíte koordinaci těla a vybudujete si silné CORE

Poku vás cvičení na TRX, nebo jiných závěsech zaujalo a nejste si jisti, jak na to a co je pro vás vhodné, napište mi a probereme to na konzultaci. A nemusíte být nutně ani z Prahy. Pokud z Prahy jsi, nebo to máš ke mě blízko, tak se rovnou objednej na zkušební trénink.

POSTAVTE SE VÝZVĚ! SPOLU TO ZVLÁDNEME!

Můžete spolu s ním hubnout, posilovat, protahovat, zpevňovat střed těla CORE, zlepšuje kondici, stabilitu i mobilitu. Velmi rychle díky němu vnímáte své tělo, jeho postavení v prostoru, neboť při cvičení jakéhokoliv cviku, je stále kladen nárok na zapojení centra těla, na vaši posturu.

Co je TRX?

TRX závěsný systém
TRX závěsný systém

Závěsný systém, kde jeho zkratka TRX vznikla z anglických slov „Total body, Resistence, eXcercise“, což vlastně vystihuje, že celé tělo procvičíte pomocí vlastní váhy a odporu – gravitace.

Jsou to dva pevné popruhy nastavitelné délky, zakončené madly pro ruce a nohy. Tyhle popruhy můžete vzít kamkoliv sebou, nejsou extra těžké, takže můžou s vámi i na dovolenou nebo pracovní cestu. Použijete je tak v tělocvičnách, domácnostech, hotelech či venku. Pro jeho zachycení vám stačí strom, lampa, nebo jeho speciální koncovku zavřete za dveře.

Co je na tom ovšem blbé? Odpadá vám výmluva; „Nemám po ruce fitko, stroje, činky, a tak není způsob jak si zacvičit“. Špatné, co? 🙂

TRX si vysloužil takovou oblibu, že by snad nebylo člověka, který by o něm neslyšel. Je nenáročný na místo, univerzální při cvičení. A co vy? Znáte TRX či jeho obdoby od jiných značek? Cvičíte s ním? A jaký cvik je váš nejoblíbenější?

Mirka Niké Mokanu
Celostní FIT trenérka, lektorka Školy pánevního dna. "Miluji pohyb, fascinuje mě dokonalost lidského těla i duše, křehkost psychiky a síla, kterou v sobě máme, když vše funguje, tak jak má. A také to, jak vše se vším souvisí. Stále mě baví objevovat, vzdělávat se a nacházet nové kousky skládačky o nás samých.“

5denní kurz s mojí intenzivní podporou  ZDARMA

NASTARTUJ SE K POSTAVĚ SNŮ

 • 1
  Aktivace core, středu těla, dech, bránice, brániční dýchání , HSSP, pánevní dno, cvičení pro posílení a aktivaci středu těla.
 • 2
  Bedra, kříž, esíčka, kyčle - ozdrav je a získej pohyb bez bolesti
 • 3
  Závislosti na sladkém a nezdravém jídle - co ti brání v tom, abys měla spoustu stabilní energie a zhubla?

Každý den krátká videa se cvičením a živá vysílání s hodnotnými tipy, odpovědmi a motivací v podpůrné facebookové skupině. Vysvětlím ti techniku a jak si neškodit při cvičení, co je pro tebe vhodné a čemu se raději vyhnout. Cvičení je nastavené, aby ti zabralo maximálně 20 - 30 minut. 

Komentáře