Pokud vás bolí záda, potom cvičte SM SYSTÉM od Mudr. Smíška

Spirální stabilizace páteře = ZDRAVÁ ZÁDA (stabilizace x mobilizace)

Představte si chůzi po světě v krásně vzpřímené pozici, bez bolesti kloubů, páteře a pohybového aparátu jako takového. Mysleli jste si, že už je pro vás odpískáno, nemůžete cvičit a bolesti budou provázet váš každodenní život? Ne! Vytáhněte se pomocí gumových lan a uceleného cvičícího systému SM.

Tady jde o vaše zdraví a SM systém vám pomůže

 • léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace páteře
 • léčba komplikací po operaci páteře
 • stabilní chůze po operaci kyčle
 • léčba skoliózy bez korzetu a bez operace
 • jde vlastně o to, jak vrátit postavu do vzpřímené pozice

Co je to SM systém?

 • speciální gumová lana, která mají vysokou pružnost, speciální konstruovaná poutka a 4 možnosti volby síly
 • Nejen lana, ale celý systém je od Mudr. Richarda Smíška, zakladatele metody.
SM systém Mudr. Smíška
SM systém Mudr. Smíška

Léčba a prevence od bolesti zad, páteře, kloubů a hlavy

Když to popíši velmi zjednodušeně. Pak si představte, že celé vaše tělo omotává stuha, tak jako gymnastku při moderní gymnastice, která ji motá kolem sebe do spirály.

Ta začíná u krční páteře, ramen a končí u prstů na nohou, omotávajíc trup. Pokud pomyslně zatáhnu za oba konce stuhy, zúží se po celé délce a zároveň bude více prostoru mezi jednotlivými spirálkami. A tak, jako tato stuha, i naše páteř se vytahuje nahoru, při správné aktivaci a současném napřímení se.

Vznikne prostor pro meziobratlové ploténky, ty mohou správně plnit svoji funkci, regenerovat se. A pokud někdo má výhřez plotýnky, tak i pravidelným cvičením se navrací zpět do optimálního stav.

Střídáme aktivní a pasivní fázi – mobilizaci se stabilizací

 • dochází k posílení, protáhnutí, koordinaci a optimalizaci řízení pohybu
 • možnosti léčby páteře tam, kde dosavadní léčba selhala.
 • UŽŠÍ PAS, při pravidelnosti až několik cm; intenzivní posílení šikmých svalů břišních a možnost posilovat i tam, kde jsou kontraindikace při posilovaní (diastáza).
 • Svalíky se tak suprově naaktivují, že vás přestane BOLET HLAVA, ZÁDA, PÁTEŘ, KLOUBY a to následkem toho, že uvolníte svalová přetížení, získáte správné držení těla, uvolníte ramenní skřížení.
 • nacvičíte si správnou stabilní chůzi.

Spirální svalová zřetězení.

Páteř vyrovnávají a protahují vzhůru, pohyb stabilizují, pokud je provedena optimálním způsobem.

Vytvářejí pohyb vzhůru, která odlehčují tlak na meziobratlové ploténky a klouby, tím se umožňuje jejich výživa a regenerace, léčba. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost.

Zaujal vás tento systém a chtěli byste o něm vědět více, nebo zkonzultovat, zda je pro vás cvičení to pravé. Napište mi, probereme to na konzultaci zdarma. Popřípadě, jestliže jste z Prahy, objednejte si rovnou na zkušební trénink 😉

„Sama jsem si toho v minulosti na svém pohybovém aparátu napáchala víc, než dost. Na povel „narovnej se“ jsem nevěděla vlastně jak, tak jsem si zafixovala špatné držení těla a tím si přivodila x dalších věcí, které spolu souvisely. Přidala jsem trénink se železem ve fitku. Jenže když stavíte na špatných základech, nemůže být ani výsledek optimální. SMS jsem si velice oblíbila, rozpohyboval mi zatuhlosti ze špatného posilování a uvolnil ramena, krk a jiné.

U mých klientů ho velmi ráda používám a nestačím se divit, jaké pokroky na jejich těle se odehrávají. A libují si i klienti. Jakmile si cvičení osvojíte, tak stačí 10 minut denně, jako prevence i náprava.“

Mirka Niké Mokanu
Celostní FIT trenérka, lektorka Školy pánevního dna. "Miluji pohyb, fascinuje mě dokonalost lidského těla i duše, křehkost psychiky a síla, kterou v sobě máme, když vše funguje, tak jak má. A také to, jak vše se vším souvisí. Stále mě baví objevovat, vzdělávat se a nacházet nové kousky skládačky o nás samých.“

5denní kurz s mojí intenzivní podporou  ZDARMA

NASTARTUJ SE K POSTAVĚ SNŮ

 • 1
  Aktivace core, středu těla, dech, bránice, brániční dýchání , HSSP, pánevní dno, cvičení pro posílení a aktivaci středu těla.
 • 2
  Bedra, kříž, esíčka, kyčle - ozdrav je a získej pohyb bez bolesti
 • 3
  Závislosti na sladkém a nezdravém jídle - co ti brání v tom, abys měla spoustu stabilní energie a zhubla?

Každý den krátká videa se cvičením a živá vysílání s hodnotnými tipy, odpovědmi a motivací v podpůrné facebookové skupině. Vysvětlím ti techniku a jak si neškodit při cvičení, co je pro tebe vhodné a čemu se raději vyhnout. Cvičení je nastavené, aby ti zabralo maximálně 20 - 30 minut. 

Komentáře