5 důvodů, proč nikdy nezhubneš a nedojdeš k cíli o postavě snů

Teď je přesně ten čas, kdy ti, co se rozhodli na Nový rok, že zhubnou, nebo se budou lépe stravovat a cvičit, kdy to obvykle vzdávají.

Ať už jsou tvé cíle jakékoli (zhubnout, více se hýbat či ozdravit jídelníček i sebe) mám tu pro tebe pár tipů, co jsem vysledovala za 14 let praxe, proč se to ve finále mnoha lidem nepovede.

1️⃣ Nemají své silné PROČ! 

Nehubneš a necvičíš se pro Madlu ani Karla, ale pro sebe. Pokud máš v sobě „Bylo by to dobré, kdybych něco se sebou udělala.“, zapomeň na výsledek. Není to silné proč, není to oheň, který se rozhoří a ty budeš přesně vědět, cože to děláš a proč to děláš. Vydoluj tu podstatu ze sebe, kdy ti začne šimrat v břichu, nebo ucítíš plápolající oheň. 🔥 To je to téma, to je to tvé PROČ. 

2️⃣ Nemají (realistický) CÍLE

„Chci zhubnout.“, „Chci vytvarovat svou postavu.“, „Chci se lépe stravovat.“ – tyhle všeobecné věci tě nikam moc neposunou.

🏆 Stanov si kolik chceš zhubnout. Najdi si obrázek, jak podle tebe vypadá postavu snů (buď v realitě). Definuj si, co je pro tebe „lépe se stravovat“.  

Na druhém břehu jsou ti, kteří mají nerealistické cíle, které je ve finále jen frustrují. „Chci zhubnout 20 kilo za měsíc.“ to asi není nejlepší cesta, ale 3 – 4, to už reálné je.

3️⃣ Nemají PLÁN

Viděla jsem to už tolikrát. Znovu a znovu dokola. Buď všechno nebo nic. Je vtipné, že to říkám zrovna já, velká vládkyně chaosu, ale fakt se to bez toho neobejde! I já mám plány!

Plán je klíčem k úspěchu. Musíš vědět, co budeš jíst druhý den, rámcově je fajn i pár dní dopředu. Kdy budeš chodit cvičit, nebo se věnovat pohybu, kdy budeš relaxovat a uděláš si čas na sebe. 

Bez dodržování a pravidelnosti to nepůjde, takže šup do toho – rychleji se dostaneš k cíli. 

4️⃣ Nenaporcují si mamuta

Umíš si představit mamuta? Jak je obrovský? Jak je těžký? Já tedy moc ne, už slon je obr. Jenže většina lidí se ho snaží snít naráz (obrazně řečeno – nikdy jsem nejedla ani jednoho 😂).

🤸‍♀️ Co to znamená v odvětví FIT? Lidé utnou vše ze dne na den a začnou cvičit, jak smyslů zbaveni, chroupat salát a ještě k tomu běhat. Tak do 4 – 6 týdnů se dostaví přetrénování, únava a frustrace.

Malé kroky je rozumná cesta.  Začni malými změnami. Například, přidej do každého jídla porci zeleniny a trochu uber z klasické přílohy, vynechej nějaký zjevný cukr, začni s 10 minutami chůze denně – postupně navyšuj.

🍀 Tohle je pro tebe, tvé tělo i mysl stravitelnější a na nový režim si jednak rychleji zvykneš, ale také je velká pravděpodobnost, že u něj vydržíš.

5️⃣ Nesledují svůj pokrok a nezažehávají znovu a znovu oheň 🔥 

Všichni vesměs zapomínáme odkud jsme vyšli. Změnit návyky není sprint. Je to nekončící proces. Stále se budeme mít v čem zlepšovat a kam to posouvat. Zuby si taky nepřestaneš čistit po měsíci či půl roce. Jen už těch zubů tak nějak víme, že to musíme dělat – jinak…

Tady potřebuješ oživovat motivaci. Připomínat si své PROČ a sledovat svůj pokrok.

Vyfoť se na startu. Změř si obvody různých partií na těle. Zvaž se. A vrať se k tomu nejdříve za 3 – 4 týdny. Vážně!

⚖ ❌Nejvíc největší rada ode mě. Zahoď váhu. To je pekelný nástroj. Ženy staví svou hodnotu a náladu na tom čísílku, které se objeví. V mém programu FIT A SEXY PRO ŽIVOT máme 3 kontrolní měření za 3 měsíce. Původně byly jen 2 na startu a na konci programu – všechny ženy vždy zhubly, ztratily centimetry a zpevnily svou postavu.

✍Ženy si zapisují svůj progres a díky tomu mají jednak radost, když po měsíci zjistí, kam se posunuly a taky díky tomu můžeš zjistit, že je něco nastavené nevhodně, když váha i centimetry stojí. 

Na závěr mi pojď prozradit, kolik kilíček bys chtěla zhubnout ty? Nebo jen zpevnit? 

Já jak znám ženy, tak je to kdykoli 5 kg (aspoň). Mám to stejně. 🤣

Mirka Niké Mokanu
Celostní FIT trenérka, lektorka Školy pánevního dna. "Miluji pohyb, fascinuje mě dokonalost lidského těla i duše, křehkost psychiky a síla, kterou v sobě máme, když vše funguje, tak jak má. A také to, jak vše se vším souvisí. Stále mě baví objevovat, vzdělávat se a nacházet nové kousky skládačky o nás samých.“

5denní kurz s mojí intenzivní podporou  ZDARMA

NASTARTUJ SE K POSTAVĚ SNŮ

  • 1
    Aktivace core, středu těla, dech, bránice, brániční dýchání , HSSP, pánevní dno, cvičení pro posílení a aktivaci středu těla.
  • 2
    Bedra, kříž, esíčka, kyčle - ozdrav je a získej pohyb bez bolesti
  • 3
    Závislosti na sladkém a nezdravém jídle - co ti brání v tom, abys měla spoustu stabilní energie a zhubla?

Každý den krátká videa se cvičením a živá vysílání s hodnotnými tipy, odpovědmi a motivací v podpůrné facebookové skupině. Vysvětlím ti techniku a jak si neškodit při cvičení, co je pro tebe vhodné a čemu se raději vyhnout. Cvičení je nastavené, aby ti zabralo maximálně 20 - 30 minut. 

Komentáře