Trpíte na otoky nohou a zadržování přebytečné vody? Zkuste „čaj“ z petržele

Wow, prve jsem k tomu byla skeptická, ale na záhonu mi petrželka roste, a tak nebylo nic jednoduššího, než to vyzkoušet. Musím vám říct, že jsem zkoušela už dost věcí, ale tohle super zabralo.

O čem je řeč už víte z názvu a teď už zbývá jen prozradit, jak na to.

Na 2 litry nápoje:

 • plná hrst petržel kudrnka nebo petržel hladkolistá (včetně stonku, klidně i kořene a květů)
 • 2 litry vroucí vody
 • zázvor, citrón, med, máta (vyberte si cokoliv vám přijde vhod na dochucení, ale není třeba)

Jak na přípravu:

 • natrhat, opláchnout, zalít vroucí vodou, nechat louhovat 5-8 minut

Kdy a jak pít:

 • popíjet můžete celý den, super stihnout alespoň jeden šálek „čaje“ ještě teplý

Co přineslo testování

Opravdu jsem mile překvapená, jak jednoduché to je a jakou úlevu to přineslo. Netrpím sice na kdovíjaké otoky, ale když pracuji delší dobu v sedě na počítači, tak mým nožkám se to nelíbí. Brní mě, pnou, mám pocit těžkých nohou a někdy je to tak nepříjemné, že musím zaplout s notebookem do polohy ležmo, a nebo dát nohy nahoru. Občas mám nohy fakt oteklé.

Jsem zvyklá být spíše v pohybu, a tak to asi více vnímám, ale proč si nepomoci, že?

Do této doby jsem používala chůzi, aby se mi ulevilo, nebo už zmiňované nohy nahoru. Popřípadě rozproudit lymfu a uvolnit fascie. Což se můžete naučit i v připravovaném on-line kurzu Pevný zadek a fit sexy nožky, který je momentálně ve své beta verzi k testování, a tak se můžete zúčastnit zdarma. Ale proč toto všechno nepodpořit ještě něčím tak jednoduchým.

Začala jsem s tímto v sobotu, kdy po dusnu venku a hodině v autě jsem se vrátila domů opuchlá. Jenže za sobotu vám nemůžu podat objektivní hodnocení, protože po cestě jsem si koupila borůvky, jahody a víno a vše to nakombinovala 😀 První dvě zmíněné by nijak nevadily k testování, ale nalijme si čistého vína, alkohol zkrátka zadržuje vodu. Takže v neděli zcela neobjektivně, ač jsem pila, nožky byly ok.

Petržel hladkolistá a kudrnka. Pomůže vám při otocích.

Dneska je pondělí, celý den sedím na zadku u počítače a procházení jsem nic moc nedala, potřebuji připravit další lekce ke kurzu 😉 Začíná už 3.8. 2020. Na procházku se teprve chystám. Ale jak jsem se šla projít alespoň na zahrádku, uvědomila jsem si, že nemám vůbec oteklé nohy, nemám je těžké a nedonutilo mě to, jít s notebookem do postele, nebo neházím nohy na stůl, že už mě fakt tlačí. Wow, wow, wow. Proto rovnou ťukám tenhle příspěvek, abych se podělila.

Vyzkoušejte a dejte mi vědět 😉

Co jsem se ještě o petrželce dozvěděla?

Obsahuje celou řadu vitamínů, A, B, C a E, také draslík, hořčík a železo. Má dezinfekční, močopudný, detoxikační účinky a zastavuje laktaci (což mi s tou laktací prozradila jedna má milá klientka). Používá se taky proti vysokému krevnímu tlaku a při poruchách trávení, revmatismu a artritidě. Prý má pomáhat s pletí, nehty a se stavem vlasů (tak to by mě taky zajímalo).

Edit: Další poznatek od Ivky. Její maminka používala tento „čaj“ na potíraní pleti obličeje proti pihám, pigmentovým a jaterním (stařeckým) skvrnám. To už musíte vyzkoušet sami, já zatím nemám ani jedno 🙂 Ale pokud mi to zlepší pleť, tak to budu jedině ráda, mám ji dost citlivou v obličeji.

P.S.: připravuji si petržel s mátou a je to i dobré 😀

Mirka Niké Mokanu
Celostní FIT trenérka, lektorka Školy pánevního dna. "Miluji pohyb, fascinuje mě dokonalost lidského těla i duše, křehkost psychiky a síla, kterou v sobě máme, když vše funguje, tak jak má. A také to, jak vše se vším souvisí. Stále mě baví objevovat, vzdělávat se a nacházet nové kousky skládačky o nás samých.“

5denní kurz s mojí intenzivní podporou  ZDARMA

NASTARTUJ SE K POSTAVĚ SNŮ

 • 1
  Aktivace core, středu těla, dech, bránice, brániční dýchání , HSSP, pánevní dno, cvičení pro posílení a aktivaci středu těla.
 • 2
  Bedra, kříž, esíčka, kyčle - ozdrav je a získej pohyb bez bolesti
 • 3
  Závislosti na sladkém a nezdravém jídle - co ti brání v tom, abys měla spoustu stabilní energie a zhubla?

Každý den krátká videa se cvičením a živá vysílání s hodnotnými tipy, odpovědmi a motivací v podpůrné facebookové skupině. Vysvětlím ti techniku a jak si neškodit při cvičení, co je pro tebe vhodné a čemu se raději vyhnout. Cvičení je nastavené, aby ti zabralo maximálně 20 - 30 minut. 

Komentáře