Trpíte na otoky nohou a zadržování přebytečné vody? Zkuste „čaj“ z petržele

Wow, prve jsem k tomu byla skeptická, ale na záhonu mi petrželka roste, a tak nebylo nic jednoduššího, než to vyzkoušet. Musím vám říct, že jsem zkoušela už dost věcí, ale tohle super zabralo.

O čem je řeč už víte z názvu a teď už zbývá jen prozradit, jak na to.

Na 2 litry nápoje:

 • plná hrst petržel kudrnka nebo petržel hladkolistá (včetně stonku, klidně i kořene a květů)
 • 2 litry vroucí vody
 • zázvor, citrón, med, máta (vyberte si cokoliv vám přijde vhod na dochucení, ale není třeba)

Jak na přípravu:

 • natrhat, opláchnout, zalít vroucí vodou, nechat louhovat 5-8 minut

Kdy a jak pít:

 • popíjet můžete celý den, super stihnout alespoň jeden šálek „čaje“ ještě teplý

Co přineslo testování

Opravdu jsem mile překvapená, jak jednoduché to je a jakou úlevu to přineslo. Netrpím sice na kdovíjaké otoky, ale když pracuji delší dobu v sedě na počítači, tak mým nožkám se to nelíbí. Brní mě, pnou, mám pocit těžkých nohou a někdy je to tak nepříjemné, že musím zaplout s notebookem do polohy ležmo, a nebo dát nohy nahoru. Občas mám nohy fakt oteklé.

Jsem zvyklá být spíše v pohybu, a tak to asi více vnímám, ale proč si nepomoci, že?

Do této doby jsem používala chůzi, aby se mi ulevilo, nebo už zmiňované nohy nahoru. Popřípadě rozproudit lymfu a uvolnit fascie. Což se můžete naučit i v připravovaném on-line kurzu Pevný zadek a fit sexy nožky, který je momentálně ve své beta verzi k testování, a tak se můžete zúčastnit zdarma. Ale proč toto všechno nepodpořit ještě něčím tak jednoduchým.

Začala jsem s tímto v sobotu, kdy po dusnu venku a hodině v autě jsem se vrátila domů opuchlá. Jenže za sobotu vám nemůžu podat objektivní hodnocení, protože po cestě jsem si koupila borůvky, jahody a víno a vše to nakombinovala 😀 První dvě zmíněné by nijak nevadily k testování, ale nalijme si čistého vína, alkohol zkrátka zadržuje vodu. Takže v neděli zcela neobjektivně, ač jsem pila, nožky byly ok.

Petržel hladkolistá a kudrnka. Pomůže vám při otocích.

Dneska je pondělí, celý den sedím na zadku u počítače a procházení jsem nic moc nedala, potřebuji připravit další lekce ke kurzu 😉 Začíná už 3.8. 2020. Na procházku se teprve chystám. Ale jak jsem se šla projít alespoň na zahrádku, uvědomila jsem si, že nemám vůbec oteklé nohy, nemám je těžké a nedonutilo mě to, jít s notebookem do postele, nebo neházím nohy na stůl, že už mě fakt tlačí. Wow, wow, wow. Proto rovnou ťukám tenhle příspěvek, abych se podělila.

Vyzkoušejte a dejte mi vědět 😉

Co jsem se ještě o petrželce dozvěděla?

Obsahuje celou řadu vitamínů, A, B, C a E, také draslík, hořčík a železo. Má dezinfekční, močopudný, detoxikační účinky a zastavuje laktaci (což mi s tou laktací prozradila jedna má milá klientka). Používá se taky proti vysokému krevnímu tlaku a při poruchách trávení, revmatismu a artritidě. Prý má pomáhat s pletí, nehty a se stavem vlasů (tak to by mě taky zajímalo).

Edit: Další poznatek od Ivky. Její maminka používala tento „čaj“ na potíraní pleti obličeje proti pihám, pigmentovým a jaterním (stařeckým) skvrnám. To už musíte vyzkoušet sami, já zatím nemám ani jedno 🙂 Ale pokud mi to zlepší pleť, tak to budu jedině ráda, mám ji dost citlivou v obličeji.

P.S.: připravuji si petržel s mátou a je to i dobré 😀

Mirka Niké Mokanu
Celostní FIT trenérka, lektorka Školy pánevního dna. "Miluji pohyb, fascinuje mě dokonalost lidského těla i duše, křehkost psychiky a síla, kterou v sobě máme, když vše funguje, tak jak má. A také to, jak vše se vším souvisí. Stále mě baví objevovat, vzdělávat se a nacházet nové kousky skládačky o nás samých.“

5denní minikurz s maxi užitkem ZDARMA

BUĎ FIT A SEXY 

 • 1
  Krk, krční páteř
 • 2
  Chodidla, nohy, zadek
 • 3
  Břicho, záda
 • 4
  Pánevní dno
 • 5
  Jak se zbavit závislosti na sladkém?
 • 6
  Bonus - řízená relaxace pro aktivaci energie

Po dobu 5ti dnů tě provedu live ve Facebookové skupině. Nebudeme cvičit jen ve fyzické rovině, ale také tě provedu cvičením pro emoční rovinu, která je důležitá, pro správnou funkci té fyzické a naopak.

Aby se dílo povedlo je zapotřebí energie, která proudí a nikde se neblokuje, nebo nehromadí. Tedy dáme průchod i této rovině. 

Nedílnou součástí je i strava, výživa, jako častý problém mi ženy svěřovaly, že si "ujíždí na sladkém", proto vám prozdradím, co zafungovalo u mě  a hlavně mých klientů.  

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů