Psychosomatika pánevního dna, emoce v pánvi

3.6. 2023 (Aktualizováno: 6.6. 2023)Mirka Niké Mokanu465x0 Komentářů

PSYCHOSOMATIKA, EMOCE

Pakliže jste zaznamenali nějaké problémy v oblasti malé pánve a pánevního dna – o tom, jak se projevují, jsem psala v tomto článku, tak, aby terapie byla úspěšná, měli byste se zaměřit i na vaše emoce, nezpracovaná traumata, na vaši psychiku. Většina problémů může být způsobená z hlediska psychosomatiky. Úzkostní lidé, kteří jsou plni strachu, mohou mít problémy s pánevním dnem a nemusí zatím o tom ani tušit. To samé přehnané strachy, deprese a jiní strašáci, co nám nedají vydechnout, nebo bych napsala spíše pořádně a pečlivě se nadechnout, uvolnit, nechat vše proudit. Na druhou stranu zas lidé, kteří prožili nějaká onemocnění v oblasti malé pánve, která jim způsobovala či způsobují bolest, tak tito lidé mohou být naopak z tohoto faktu rozladěni, úzkostní, v depresi. Takže cesta ven vede přes řešení všech rovin. Jak fyzická terapie, tak emoční, tedy psychická a nesmíme opomenout ani tu energetickou. Opět se dostávám ke cvičení metody 3×3, která na toto vše pamatuje. Neřeší pouze fyzickou stránku problému, ale stejnou měrou se zaobírá stránkou emoční a energetickou. A to ve třech rovinách a třech patrech.  

Meditace je jeden z faktorů, který nám pomáhá relaxovat a uvolnit se. Nemusíte nad tím vědátorovat a být jogýnský mistr, formy meditace jsou různé.

Samozřejmě nebudeme si hrát na hrdiny. Když jsou naše problémy zcela mimo naší kontrolu, tak vyhledejte zkušeného psychoterapeuta, uvidíte, že uděláte za krátkou dobu více práce, než kdybyste začali polykat antidepresiva a schovávali se doma v koutku. Tím nechci říct, že u některých nejsou antidepresiva řešením, protože jejich stav musí zhodnotit odborník.

Má cesta kdysi vedla alternativním směrem, ale bylo to mé rozhodnutí a má vůle na sobě pracovat a dát to vše bez medikamentů. Jen tak mezi námi, pro mě prostě byl i horší fakt, jíst léky 😀

Mirka Niké Mokanu
Celostní FIT trenérka, lektorka Školy pánevního dna. "Miluji pohyb, fascinuje mě dokonalost lidského těla i duše, křehkost psychiky a síla, kterou v sobě máme, když vše funguje, tak jak má. A také to, jak vše se vším souvisí. Stále mě baví objevovat, vzdělávat se a nacházet nové kousky skládačky o nás samých.“

5denní kurz s mojí intenzivní podporou  ZDARMA

NASTARTUJ SE K POSTAVĚ SNŮ

  • 1
    Aktivace core, středu těla, dech, bránice, brániční dýchání , HSSP, pánevní dno, cvičení pro posílení a aktivaci středu těla.
  • 2
    Bedra, kříž, esíčka, kyčle - ozdrav je a získej pohyb bez bolesti
  • 3
    Závislosti na sladkém a nezdravém jídle - co ti brání v tom, abys měla spoustu stabilní energie a zhubla?

Každý den krátká videa se cvičením a živá vysílání s hodnotnými tipy, odpovědmi a motivací v podpůrné facebookové skupině. Vysvětlím ti techniku a jak si neškodit při cvičení, co je pro tebe vhodné a čemu se raději vyhnout. Cvičení je nastavené, aby ti zabralo maximálně 20 - 30 minut. 

Komentáře