Tipy pro pohodu pánevního dna. Domácí lázně.

3.6. 2023 (Aktualizováno: 20.9. 2023)Mirka Niké Mokanu214x0 Komentářů

CO STOJÍ ZA TO VYZKOUŠET? TIPY PRO VÁS

RICINOVÝ OLEJ – ZÁBAL

Jedna z možností, jak si ulevit při bolestech v pánevním dnu nebo v oblasti zad, malé pánve, jsou ricinové obklady. Můžete použít bavlněné staré triko nebo nějakou látku, kterou namočíte do teplého ricinového oleje a přiložte na místa, kde cítíte pnutí, bolest. Buď na podbřišek, na slabiny, na hráz, na konečník, kostrč, křížovou kost a nechejte 10-20 minut působit. Řiďte se pocitem, jak vám to je ještě příjemné. Relaxujte, dýchejte do zad, do křížové kosti a do pánevního dna. Soustředěné nádechy i výdechy. Zavřete oči a obraťte svůj vnitřní zrak na tuto oblast. Můžete využít i pro terapii s hemeroidy. Olej vklepávejte kolem konečníku, na kostrč a křížovou kost. Jakmile se oblast prokrví, prohřeje, tak můžete vyzkoušet jemný tlak na hemeroid, vše je hodně intuitivní a záleží na tom, jak moc se dokážete uvolnit, prodýchat, nechejte odeznít trýznivé sevření, křeč.

HORKÉ LÁZNĚ S EPSOMSKOU SOLÍ

Zarelaxujte si ve vaně a dodejte hořčík do vašeho těla skrze koupel v Epsomské soli. Hořčík je potřebný pro více než 400 biochemických reakcí v těle a je důležitý pro správnou funkci nervů a svalů. Pokud trpíte na křeče, spasmus určitě si doplňte hořčík do své stravy. Ať už si vyberete formu dodání skrze stravu, kterou jíte, nebo sáhnete po doplňcích, zaměřte se na kvalitu.

Mirka Niké Mokanu
Celostní FIT trenérka, lektorka Školy pánevního dna. "Miluji pohyb, fascinuje mě dokonalost lidského těla i duše, křehkost psychiky a síla, kterou v sobě máme, když vše funguje, tak jak má. A také to, jak vše se vším souvisí. Stále mě baví objevovat, vzdělávat se a nacházet nové kousky skládačky o nás samých.“

5denní kurz s mojí intenzivní podporou  ZDARMA

NASTARTUJ SE K POSTAVĚ SNŮ

  • 1
    Aktivace core, středu těla, dech, bránice, brániční dýchání , HSSP, pánevní dno, cvičení pro posílení a aktivaci středu těla.
  • 2
    Bedra, kříž, esíčka, kyčle - ozdrav je a získej pohyb bez bolesti
  • 3
    Závislosti na sladkém a nezdravém jídle - co ti brání v tom, abys měla spoustu stabilní energie a zhubla?

Každý den krátká videa se cvičením a živá vysílání s hodnotnými tipy, odpovědmi a motivací v podpůrné facebookové skupině. Vysvětlím ti techniku a jak si neškodit při cvičení, co je pro tebe vhodné a čemu se raději vyhnout. Cvičení je nastavené, aby ti zabralo maximálně 20 - 30 minut. 

Komentáře