Fit, zdravé a funkční nohy

9 týdenní on-line kurz nejen o cvičení, ale také psychice, energii a pozitivních návycích.

Podívejte se, proč rozhodně nesmíte chybět na workshopu, který vám může pomoci od bolestí a zvýšit kvalitu života...

Na workshopu se naučím a zjistím: 

Workshop, který můžete absolvovat samostatně, nebo jakou součást kurzu Metody 3x3 - Tajemství II. Cvičení ve třech rovinách - fyzio - emoce - energie.

Jak a proč mít FIT, zdravá a funkční chodidla?  

Takřka celý život nás nosí a my je opomíjíme. Velká část lidí má s chodidly a správnou chůzí problémy. Přitom zdravá chodidla jsou základem zdravé postury/optimálního držení těla. Souvisí se zdravími koleny, kyčlemi, bozbolestnými zády, pánevním dnem...

Většina lidí má s chodidly problémy, ať už v podobě plochonoží, jako je podélně či příčně plochá noha, vbočené palce, kladívkové prsty, ostruhy, velké otlačeniny /kuří oka/ a další jiné problémy spojené s nesprávnou funkcí chodidel.

Proto je velmi důležité, pokud chceme mít zdravé držení těla, také pracovat s chodidlem, nártem i nohou jako takovou. Uvést svaly do rovnováhy, rozpohybovat, mobilizovat a posílit. Cílem je mít funkční chodidlo bez bolestí a omezení při chůzi, sportu či v běžném dni.

Zaktivujte svá chodidla!

Otázka vyvstává; "ale jak?" Toto se na workshopu zcela určitě dozvíte také. Přestanete tápat a konečně si uděláte jasno, jak to je s tou funkční nohou a co všechno si pod tímto pojmem představit. Jak docílit tříbodové opory chodidla a jak poznat, že opravdu stojím správně. Pochopíte, proč jsou některé boty vhodné a jiné ne. Jak je to s vložkami do bot. Naučíte se aktivovat střed těla či pánevní dno přes správný postoj a nákrok/chůzi.

Mé nohy mají emoce?

Možná vám to přijde zvláštní, ale ano. Přeneseném slova smyslu, ale i fakt, že už Wilhem Reich objevil, že emoce se ukládají do svalů, kostí, tkání. Také se vám při strachu rozklepají kolena? Může zde sídlit strach, traumata, stud, úzkosti, životní postoj i postoj k určité věci a situaci.

Na chůzi jedince poznáte i jeho sebevědomí a momentální rozpoložení. Jaká je ta vaše chůze? Naučíte se jednoduchá cvičení, která objeví vaše emoce a pomůžou vám je zpracovat, uvolnit, dostat ze svalů, kostí, šlach...

Jdu si pro energii!

Tak tohle je skutečně úžasné, kdo by si tu a tam nepotřeboval dobít energii? Pokud zprůchodníme tok energií v našem těle, ani nožky nebudou na tom jinak a zásobí je to životadárnou energií. Půjčíme si některé techniky z východních směrů učení a sosneme si.

Co všechno na workshopu zažijete?

  • praktická cvičení pro fyzickou rovinu chodidel; jednoduché cviky pro mobilizaci i posílení
  • jak správně s chodidlem pracovat, abychom měli pevné opření pro naše držení těla, a tak i pevnou, dynamickou chůzi a přitom šetřili energii
  • cvičení na korekci plochonoží či vbočených palců, které jsou otázkou nejen nastavení chodidla, ale i kyčlí
  • nacvičení správných technik funkce chodidla, pro odstranění špatných návyků při stoji či chůzi
  • trojbodovou oporou pro aktivaci celého těla
  • praktická cvičení pro emoční rovinu, bioenergetika
  • cvičení pro energetickou rovinu
  • dostanete jak super praktická cvičení, tak spoustu teorie, která vám bude nápomocna k "aha" momentům a vlastnímu sebekoučinku

Už se stačí jen přihlásit, dorazit, zažívat a objevovat...

Klikněte na tlačítko a vyberte si z nabízených termínů a možností. Kurzy a workshopy jsou pořádány v malém počtu lidí /3-6/, tak budete mít takřka individuální péči a možnost vše pochopit. Pokud byste měli zájem o individuální termín a trénink, napište mi na: trenerka@mirkanike.cz

Kde se kurzy a workshopy pořádají?

Většina kurzů a workshopů je pořádána v malém počtu klientů /3-6/ v Praze cca 5 minut od části Černý Most. Pokud jsou kurzy pořádány v jiném městě nebo jiné části, je vždy uvedeno u přehledu termínů. Přesná adresa vám dojde po zaplacení kurzovného na vámi zadaný e-mail.

Přidejte se!

Ano, tím, že jste absolvovali kurz, tak tím to nekončí. Přidejte se na FB stránku či skupinu a můžeme se kdykoliv spojit, nebo se propojit s ostatními lidmi, který mají stejný cíl, jako vy a probrat svá témata. To už je na vás 😉 Ale ve dvou se to lépe táhne, takže co udělá síla skupiny?