SM SYSTÉM

Spirální stabilizace páteře = ZDRAVÁ ZÁDA

(stabilizace x mobilizace)

Představte si chůzi po světě v krásně vzpřímené pozici, bez bolesti kloubů, páteře a pohybového aparátu jako takového. Mysleli jste si, že už je pro vás odpískáno, nemůžete cvičit a bolesti budou provázet váš každodenní život? Ne! Vytáhněte se pomocí gumových lan a uceleného cvičícího systému SM.

Tady jde o vaše zdraví a SM systém vám pomůže

 • léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace páteře
 • léčba komplikací po operaci páteře
 • stabilní chůze po operaci kyčle
 • léčba skoliózy bez korzetu a bez operace
 • jde vlastně o to, jak vrátit postavu do vzpřímené pozice

Léčba a prevence od bolesti zad, páteře, kloubů a hlavy

Když to popíši velmi zjednodušeně. Pak si představte, že celé vaše tělo omotává stuha, tak jako gymnastku při moderní gymnastice, která ji motá kolem sebe do spirály.

Ta začíná u krční páteře, ramen a končí u prstů na nohou, omotávajíc trup. Pokud pomyslně zatáhnu za oba konce stuhy, zúží se po celé délce a zároveň bude více prostoru mezi jednotlivými spirálkami. A tak, jako tato stuha, i naše páteř se vytahuje nahoru, při správné aktivaci a současném napřímení se.

Vznikne prostor pro meziobratlové ploténky, ty mohou správně plnit svoji funkci, regenerovat se. A pokud někdo má výhřez plotýnky, tak i pravidelným cvičením se navrací zpět do optimálního stav.

Co je to SM systém?

 • speciální gumová lana, která mají vysokou pružnost, speciální konstruovaná poutka a 4 možnosti volby síly
 • Nejen lana, ale celý systém je od Mudr. Richarda Smíška, zakladatele metody.

 

Střídáme aktivní a pasivní fázi – mobilizaci se stabilizací

 • dochází k posílení, protáhnutí, koordinaci a optimalizaci řízení pohybu
 • možnosti léčby páteře tam, kde dosavadní léčba selhala.
 • UŽŠÍ PAS, při pravidelnosti až několik cm; intenzivní posílení šikmých svalů břišních a možnost posilovat i tam, kde jsou kontraindikace při posilovaní (diastáza).
 • Svalíky se tak suprově naaktivují, že vás přestane BOLET HLAVA, ZÁDA, PÁTEŘ, KLOUBY a to následkem toho, že uvolníte svalová přetížení, získáte správné držení těla, uvolníte ramenní skřížení.
 • nacvičíte si správnou stabilní chůzi.

Spirální svalová zřetězení.

Páteř vyrovnávají a protahují vzhůru, pohyb stabilizují, pokud je provedena optimálním způsobem.

Vytvářejí pohyb vzhůru, která odlehčují tlak na meziobratlové ploténky a klouby, tím se umožňuje jejich výživa a regenerace, léčba. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost.

Se mnou dostanete své tělo do formy a mysl do pohody

Sami už jste to zkoušeli a bylo to k ničemu, takže je na čase začít jinak...

Máte mě jen sami pro sebe. Nic a nikdo další vás nerozptyluje.
Necítíte se na to, že byste cvičili sami? Vezměte s sebou parťáka, vždyť ve dvou se to lépe táhne. 
Cvičíte doma s mojí podporou. Jednou za tři týdny se sejdeme pro novou nálož cviků a kontrolu.

Další pomocníci na cestě za vaší skvělou kondicí

Pohybujte se ve 3D rovinách a zmaximalizujte svůj trénink. Uvidíte pokroky ve vaší fyzičce, tvarování těla, ale i stability a balancu.
Labilní podložka, která ovzláštní trénink a navíc ho posune o několik levelů dál. Mám s ním skvělé zkušenosti v trénincích, kdy klientům se nejen zlepšila stabilita, ale také se posílily svaly hluboko uložené a střed těla.

„Sama jsem si toho v minulosti na svém pohybovém aparátu napáchala víc, než dost. Na povel „narovnej se“ jsem nevěděla vlastně jak, tak jsem si zafixovala špatné držení těla a tím si přivodila x dalších věcí, které spolu souvisely. Přidala jsem trénink se železem ve fitku. Jenže když stavíte na špatných základech, nemůže být ani výsledek optimální. SMS jsem si velice oblíbila, rozpohyboval mi zatuhlosti ze špatného posilování a uvolnil ramena, krk a jiné.

U mých klientů ho velmi ráda používám a nestačím se divit, jaké pokroky na jejich těle se odehrávají. A libují si i klienti. Jakmile si cvičení osvojíte, tak stačí 10 minut denně, jako prevence i náprava.“